قادری: برجام برای جمهوری اسلامی مشکل آفرین است

کد خبر: 1056813

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه آمریکا می‌خواهد با حضور در مذاکرات برجامی، کشورهای جهان را علیه ایران متحد کند گفت: برجام برای جمهوری اسلامی مشکل آفرین است.

خبرگزاری مهر: جعفر قادری در خصوص تبعات مذاکره با آمریکا بدون بازگشت به برجام و انجام تعهدات، گفت: بدون رفع تحریم‌ها، حضور آمریکا در برجام نه تنها مشکل جمهوری اسلامی ایران را حل نمی‌کند بلکه مشکل آفرین است.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: آمریکا با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارد می‌تواند با حضور در مذاکرات برجامی، کشورهای جهان را علیه ایران متحد کند. در صورتی که ایران به برجام برگردد فرصتی برای آمریکا ایجاد خواهد شد تا اتحادی در سطح جهانی علیه ایران ایجاد کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس ادامه داد: در صورتی که آمریکا به برجام بازنگردد امکان ایجاد چنین اتحادی علیه ایران بسیار کم است. چین و بسیاری از کشورهای عدم تعهد وارد چنین اتحادی نخواهند شد.

قادری گفت: تأثیر تحریم‌ها بر اقتصاد کشور حدود ۳۰ درصد است و ۶۰ درصد از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از سومدیریت‌ها و بی‌تدبیری‌ها است. اگر مشکل مدیریتی کشور حل شود به جایی خواهیم رسید که تحریم‌ها کوچک‌ترین تأثیری بر اقتصاد کشور نخواهند داشت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت