داغی که تازه می شود...

کد خبر: 1057217

تجمع زنان در پی فاجعه ربوده شدن و قتل سارا اورارد در غروب روز سوم مارس (۱۳ اسفند) درلندن ، آن هم به دست نیروی پلیس در حال وظیفه، حکایت داستان ناتمام آزار زنان در غرب است؛ جوامعی که با وجود ادعای توسعه یافتگی در صنعت و تکنولوژی، در حال اضمحلال و سقوط در گرداب توحش و بی اخلاقی است.

سیما خجسته باقرزاده: تجمع زنان در پی فاجعه ربوده شدن و قتل سارا اورارد در غروب روز سوم مارس (۱۳ اسفند) درلندن ، آن هم به دست نیروی پلیس در حال وظیفه، حکایت داستان ناتمام آزار زنان در غرب است؛ جوامعی که با وجود ادعای توسعه یافتگی در صنعت و تکنولوژی، در حال اضمحلال و سقوط در گرداب توحش و بی اخلاقی است. چه قوانین و مراکزی که در پی فضاحت های تلخی از این دست ایجادشده اما آمار آزار و خشونت های جنسی نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش پیدا کرده است، یکی از این مراکز، "مرکز اقدام علیه تجاوز جنسی" در انگلیس یعنی کشور محل وقوع جرم است که هر از چند گاهی آمار سرسام آوری از خشونت های جنسی اعلام می کند. چندی پیش وزارت کشور انگلستان گزارش می‎دهد که حدود 70 درصد زنان بین 17 تا 35 ساله، به طور دائم نگران هستند که مورد تجاوز جنسی قرار نگیرند.

اینکه این مصیبت غرب از کی و از چه ماجرایی شروع شده سر درازی دارد که تورقی در تاریخ پرده از آن برمی دارد.

آن هنگام که بشر دست از دستان خدا بیرون کشید و خود و خواسته هایش را بر قله ی زندگی نشاند (امانیسم) و به دنبال آن دم از آزادی های بی چون وچرا می زد (لیبرالیسم) و نگاه از آسمان برگرفت و همه چیز را در زمین جستجو کرد ( سکولاریزم)، انقلاب جنسی 1960 نمونه ی استراتژی بشر خداستیز برای زندگی شیرین تر و لذت بخش تر است، استراتژی که به گفته محققان غربی زمینه اصلی کالاوارگی زنان و جنسی سازی آنها شد، که نتیجه اش امروز همین گرفتاری برای زنان غرب است و یا هر جامعه ای که این ارزش ها را قبول کرده باشد، و صد البته این تراژدی هرجامعه ای خواهد بود که رنگ و بوی معنویت و ارزشهای دینی را فراموش کند یا از خود بزداید. پذیرش این امر به معنای انکار سایر علل موثر در افزایش این آسیب  اجتماعی نیست اما سایر عوامل، مستقیم یا با واسطه به این عامل باز می گردد.

 تجربه های تاریخی و اجتماعی نشان می دهد، فقط ارزش های معنوی و اخلاقی توان حمایت از  زنان را دارند و قدرت بازدارندگی فوق العاده ای در جلوگیری از هرگونه خشونت و آزار را در این عوامل خدایی باید جستجو کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت