آمریکا ۱۰ تبعه ایران را به دورزدن تحریم‌ها متهم کرد

کد خبر: 1057233

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای ۱۰ تبعه ایران را به تلاش برای دور زدن تحریم‌ها طی ۲۰ سال گذشته متهم و اعلام کرد اگر این افراد مجرم شناخته شوند به ۲۰ سال حبس محکوم خواهند شد.

خبرگزاری تسنیم: دفتر دادستانی کل لس‌‍‌آنجلس در بیانیه‌ای از آغاز بررسی شکایتی علیه ۱۰ تبعه ایرانی به دلیل آنچه که «نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران» خوانده است، خبر داد.

به گزارش رویترز، دفتر دادستانی کل لس‌‍‌آنجلس در بیانیه‌ای ضمن متهم کردن 10 شهروند ایرانی به تلاش برای دور زدن تحریم‌های آمریکا، اعلام کرد که بررسی شکایت علیه این تعداد از متهمان ایرانی به دلیل «نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران» آغاز شده است.

 در این بیانیه ادعا شده که «این افراد با هدف دور زدن تحریم‌ها، به مدت 20 سال تراکنش‌هایی را که ارزش آنها در مجموع بیش از 300 میلیون دلار بوده، پنهان کرده‌اند».

در این بیانیه آمده است: «متهمان متشکل از 8 مرد و 2 زن هستند که معاملات پنهانی بالغ بر 300 میلیون دلار به نفع ایران انجام داده‌اند».

دادستانی کل ایالت لس‌انجلس آمریکا در ادامه بیانیه اعلام کرد که «همه این افراد در خارج از ایالات متحده به سر می‌برند».

دولت قبلی آمریکا به ریاست دونالد ترامپ با اعمال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی صادرات محصولات انرژی ایران را ممنوع کرده است و به نظر می‌رسد دولت بایدن به دنبال حفظ سیاست تحریمی ترامپ است.

چندی پیش، گروه اطلاعاتی «سوفان» مستقر در نیویورک و وابسته به «علی سوفان» عضو سابق «اف‌بی‌آی»، در ارائه تحلیلی همزمان با ورود نفتکش‌های حامل سوخت ایران به قلمرو ونزوئلا اعلام کرده بود که «ایران و ونزوئلا، ایالات متحده آمریکا را به چالش کشیدند و واشنگتن گزینه‌های چندانی برای مقابله با این چالش ندارد».

دولت قبلی آمریکا به ریاست دونالد ترامپ با اعمال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی صادرات محصولات انرژی ایران را ممنوع کرده است و به نظر می‌رسد دولت بایدن به دنبال حفظ سیاست تحریمی ترامپ است.

به‌ اعتقاد کارشناسان، بسیاری از کشورهای دنیا اقدامی برای در هم شکستن تحریم‌های آمریکا انجام نداده‌اند و تنها به صورت لفظی با این تحریم‌ها مخالفت کرده‌اند، اما ایران در برابر این تحریم‌ها ایستاده و تسلیم اقدامات و سیاست‌های زورگویانه آمریکا نشده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت