واکنش تهران به سرکوب معترضان در بریستول انگلیس

کد خبر: 1057669

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:امیدواریم رخدادهای اخیر در بریستول انگلیس که منجر به سرکوب شدید مردم معترض این شهر از سوی پلیس شد، از نگاه مدعیان حقوق بشر از جمله مقامات آن کشور پنهان نماند و مورد رسیدگی جدی قرار گیرد.

خبرگزاری فارس: سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (یکشنبه) در پاسخ به سوالی در خصوص موضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با سرکوب مردم معترض در بریستول انگلیس از سوی نیروهای پلیس این کشور اظهار داشت: امیدواریم رخدادهای اخیر در بریستول انگلیس که منجر به سرکوب شدید مردم معترض این شهر از سوی پلیس شد، از نگاه مدعیان حقوق بشر از جمله مقامات آن کشور پنهان نماند و مورد رسیدگی جدی قرار گیرد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: همواره شاهد نظرات مداخله جویانه مقامات انگلیسی در خصوص رفتار پلیس دیگر کشورها با معترضان بوده ایم، اما این‌بار نوبت آنها است که نشان دهند چقدر به صورت واقعی نسبت به حقوق اولیه مردم خودشان و خشونت بیش از حد پلیس اهمیت می دهند.

به گزارش فارس، اعتراضات علیه لایحه افزایش اختیارات پلیس انگلیس روز یکشنبه هفته جاری در شهر بریستول آغاز شد و در پی درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی، دست‌کم ۲۱ افسر پلیس این شهر زخمی شدند.

نیروهای پلیس بریستول، اعتراضات اخیر را یکی از خشونت‌بارترین اعتراضات طی سال‌های اخیر توصیف کردند که طی آن معترضان به ادارات پلیس شهر حمله کردند و شیشه‌های آن را در هم شکستند و خودروهای پلیس را به آتش کشیدند.

وزیر کشور و نخست‌وزیر انگلیس با شرم‌آور توصیف کردن اعتراضات در انگلیس علیه لایحه افزایش قدرت سرکوب پلیس، حمایت مطلق خود را از نیروهای پلیس اعلام کردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت