قالیباف: خصوصی سازی با مردمی‌سازی اقتصاد متفاوت است

کد خبر: 1057749

رئیس مجلس با بیان اینکه برای حل مشکلات اقتصادی نباید نگاه‌مان به دیگران باشد بلکه باید خودمان اقدام و برای حل مشکلات اقتصادی تدبیر کنیم،گفت: اگر نظام، مسائل فرصت‌ها و مشکلاتی که در گلستان داریم‌ را بشناسیم می‌توانیم آن مشکل را حل کنیم.

خبرگزاری تسنیم: محمدباقر قالیباف ظهر امروز در دیدار با جهادگران استان گلستان ضمن تبریک ولادت با سعادت امام زمان (عج) اظهار داشت: کار جهادی علاوه بر کارهای عمرانی به آن کاری گفته می‌شود که سبب افزایش سرانه درآمد مردم آن استان نسبت به سال قبل باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان گلستان افزود: امروز مجاهد و میهن‌پرست واقعی باید جبهه اقتصاد را سامان دهد مثلاً با وجود ظرفیت‌های بزرگ استان گلستان اما همچنان فقر در این استان مشاهده می‌شود.

وی با این که ما باید با نگاه وسیع‌تر به مشکلات نگاه کنیم و برای حل آن ها اقدام کنیم اظهارکرد: منابع انسانی مهم‌تر از منابع مادی هستند باید ظرفیت‌ها را شناسایی و از آنها استفاده کنیم و ساختارسازی‌های مردمی انجام دهیم.

قالیباف با بیان اینکه دشمن به ضعیف اقتصادی ما متمرکز شده است، افزود: اثراث صدور انقلاب و انگیزه بر خاسته از مکتب اهل بیت و فرهنگ قرآنی وجود دارد و ما در همه دنیا مخصوصا در غرب آسیا اثر گذار شده‌ایم اما اگر اقتصاد پشت این‌ها نباشد موفقیت‌ها به نتیجه نهایی نمی‌رسد لذا این موارد یک زنجیره بهم متصل بوده و ضعف یک حلقه در زنجیره، قدرت آن را به همان اندازه کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: ما در حوزه اقتصاد ضعف داریم و دشمنان ما متمرکز بر همین ضعف ما شده است و بنابراین ما باید حوزه اقتصادی را با سرعت تدبیر کنیم و منتظر حل آن توسط اشخاص دیگر نباشیم و خودمان کار را انجام دهیم.

وی با تاکید براینکه مشکل کشور ما پول نیست بلکه مدیریت است گفت: ما در سالی 119 میلیارد دلار درآمد ارزی داشتیم و سال گذشته درآمد ارزی ما کمتر از 15 میلیارد دلار بود اما در هر دو  سال تورم و گرانی داشتیم پس مشکل ما نداشتن پول نیست و وقتی پول هم داریم مشکل داریم بنابراین مشکل و چالش اصلی ما مدیریت در کشور و رویکردهای غلط است.

رئیس‌ قوه مقننه با بیان اینکه کشوری که 80 درصد اقتصاد آن دولتی باشد محکوم به شکست است افزود: غل زنجیرها و قانون‌های بی‌ربط را باید از دست و پای مردم و سیستم اداری باز کنیم و به مدیران امین شجاعت اقدام بدهیم و  به مردم فرصت داده و‌‌ اقتصاد را مردم پایه کنیم.

وی در همین زمینه به چگونگی توسعه خطوط متروی تهران اشاره کرد و گفت: در طول مدت 12 سال که توفیق خدمت به مردم در شهرداری تهران داشتیم در هر سه دولتی که روی کار بوده اند بنابر مسائلی، شهرداری تهران تحریم‌ واقعی بود و حتی با وجود تصویب مجلس برای اختصاص یک‌ میلیارد دلار  از صندوق توسعه ملی برای توسعه مترو‌ تهران ،یک ریال هم به شهرداری پرداخت نشد اما با وجود این که طی 25 سال با وجود همراهی همه ارگان ها و دولت ها در تهران 72 کیلومتر مترو ساخته شد بود در طول 12 سال توانستیم با تکیه بر ظرفیت داخلی مترو آن را 200 کیلومتر افزایش بدهیم و همه هزینه های آن از ظرفیت های خود مترو  تهیه شد.

وی خطاب به جهادگران در استان گلستان تاکید کرد: اگر نظام مسائل فرصت ها و مشکلاتی که در گلستان داریم‌ را بشناسیم میتوانیم با ظرفیت های موجود ‌داخل آن مشکل را حل کنیم.

 وی با بیان اینکه خصوصی سازی با مردمی‌سازی اقتصاد متفاوت است  اظهارکرد: امروزه ناعدالتی‌ در کشور ما بسیار است در یک طرف کوه های ثروت و پول های باد آورده و طرف دیگر فقر وجود دارد، حل بخشی از این مشکلات در سیاست گذاری ها و قانون گذاری ها از وظایف مجلس است که شجاعانه باید مقابل این ها بایستد.

قالیباف در پایان با بیان اینکه بنده 20 سال است معتقدم انقلابی کسی است که کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برساند و اگر کسی نتوانست این کار را انجام دهد انقلابی نیست هر چند هرچه می خواهد شعار بدهد، گفت: اگر 5 سال کار اقتصادی هدفمند حتی با وجود تحریم ها انجام دهیم می‌توانیم به یک ثبات اقتصادی برسیم بطوری که با یک تهدید سیاسی نبض اقتصاد ما تغییر نگند و برای این مهم پیشرانه های اقتصادی ما باید مشخص گردند و آن را در ظرفیت های استان ها تقسیم کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت