در دیدار ظریف با وزیر خارجه افغانستان چه گذشت؟

کد خبر: 1057770

وزیر امور خارجه با اشاره به رفع برخی محدودیت‌های کنسولی برای اتباع افغانستان، این اقدامات را به منظور مبارزه با باندهای قاچاق اتباع افغانستان به ایران دانست.

خبرگزاری مهر: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس «قلب آسیا» در تاجیکستان، امروز با «محمد حنیف اتمر»، وزیر امور خارجه افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در این دیدار ضمن مرور آخرین وضعیت همکاری‌های دو کشور، تلاش برخی طرف‌ها در جهت مکدر کردن فضای افکار عمومی را نشانه ناخشنودی برخی کشورها و جریانات از نزدیکی ایران و افغانستان دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رفع برخی محدودیت‌های کنسولی برای اتباع افغانستان، این اقدامات را به منظور مبارزه با باندهای قاچاق اتباع افغانستان به ایران دانسته و بر ادامه مساعدت‌های کشورمان در شفاف سازی حضور اتباع افغانستان در ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه افغانستان نیز در این دیدار مراتب تشکر دولت و ملت خود را از مساعدتهای جمهوری اسلامی ایران در مهار آتش سوزی‌های گمرکات مرزی افغانستان اعلام و ایران را نزدیکترین دوست افغانستان خوانده و خواستار ادامه و توسعه همکاری‌ها و مشورتهای سازنده ایران در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی شد.

وزیر امور خارجه افغانستان همچنین بر آمادگی کامل افغانستان جهت تشکیل کمیسیون مشترک دو کشور طی هفته‌های آتی تاکید کرد.

تشریح آخرین تحولات سیاسی و امنیتی افغانستان از سوی وزیر امور خارجه افغانستان و همچنین تبادل نظر در خصوص روند صلح افغانستان از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت