عرب سرخی: سید حسن خمینی کاندیداتوری را نپذیرفت

کد خبر: 1057854

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت: سیدحسن خمینی جز گزینه‌های اصلی اصلاح‌طلبان است اما تا جاییکه من خبر دارم او هنوز نپذیرفته است.

گروه سیاست سایت فردا - سید حسن خمینی از چند ماه قبل به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در جریان اصلاح‌طلب مطرح شده است. بسیاری از سیاسیون در این جریان معتقدند که او ظرفیت تبدیل شدن به گزینه مورد اجماع را دارد اما برخی نیز با در نظر گفتن تجربه حضور او در انتخابات خبرگان و احتمال رد صلاحیت وی، دنبال گزینه‌های دیگری هستند. خود وی نیز تاکنون موضع روشن و شفافی در این باره نداشته است. برخی از اظهارات وی همچون آن چه درباره احساس نیاز کشور و مسئولیت پذیری در مراسم سالگرد مرحوم هاشمی گفت، گمانه کاندیداتوری او را تقویت کرد اما تکذیب‌های تلویحی و صریحی نیز درباره کاندیداتوری او بیان شد. 

اکنون اما در آستانه انتخابات قرار داریم و آنطور که معلوم است هنوز از اصلاح طلبان اصرار است و از او انکار. شاهد این مدعا مصاحبه فیض الله عرب سرخی، فعال سیاسی اصلاح طلب، با خبرگزاری برنا است. وی در این گفت‌وگو و در پاسخ به اینکه « آیا سید حسن خمینی همان گزینه ای است که برای مردم اعتماد سازی می کند و انها را پای صندوق می‌کشاند؟» می‌گوید: «به نظر من چهره هایی مثل سید محمد خاتمی و یا سید حسن خمینی از چهره هایی هستند که می توانند اجماع اصلاح طلبان را با خود همراه کنند. این افراد به دلیل پیشینه و سوابقی که دارند می توانند با جامعه حرف بزنند و جامعه را اغنا کنند ولی آنچه که ابزار واقعی اغنا است، توجه به مطالبات مردم است. مردم خواسته هایی دارند که نامزد باید بتواند آن خواسته ها را در برنامه خود قرار بدهد و از پیشینه ای برخوردار باشد که وقتی با مردم سخن می گوید و مطالبات آنها را نمایندگی می کند، برای آنها قابل اعتماد باشد. از این رو اینکه چه ابزاری می تواند مردم را قانع کند پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم است ولی اینکه آیا این شرایط مهیا می شود یا نه به این دلیل است که هر گرایشی تلاش می کند چهره متناسب خود را انتخاب و برنامه و پاسخگویی متناسب را طراحی کند و در نهایت این چهره و این برنامه باید اعتماد مردم را جلب کند. به نظر من در تدارک گام های اول این برنامه و در پی انتخاب نامزد مناسب و برنامه پاسخگو به مطالبات هستیم.»

وی می‌افزاید: « آنچه که الان مد نظر است این است که بر روی چهره ای موثر که بتواند جامعه را مخاطب قرار بدهد و پیام او شنیده شود، انتخابی صورت بدهند ولی هنوز چنین انتخابی صورت نگرفته است. سید حسن خمینی هم جزو این پیشنهادات است ولی تا جاییکه من خبر دارم او هنوز نپذیرفته ولی با او هم گفتگو صورت گرفته است و با دیگرانی هم گفتگو شده و در حال رایزنی برای چنین انتخابی هستند. ولی هنوز به اجماع در مورد هیچ کسی نرسیده اند و این نظر شخصی من است که سید حسن خمینی از چهره های موثر و کارآمد است.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت