ضرب‌ الاجل رییسی برای کارخانه ماشین‌سازی لرستان ‌

کد خبر: 1057885

رئیس قوه قضائیه در جریان بازدید از شرکت ماشین‌سازی لرستان ضرب الاجل ۹ ماهه‌ای برای فعالسازی خط تولید این کارخانه صادر کرد.

خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در جریان سفر یک روزه خود به استان لرستان از کارخانه ماشین سازی لرستان بازدید به عمل آورد و در جریان این بازدید به سازمان بازرسی و دادستانی کل کشور دستور داد ضمن نظارت و پیگیری جهت تسریع در روند واگذاری این کارخانه به مالک جدید و رفع مانع از تصرف وی بر کارخانه، مالک جدید حداکثر ظرف 9 ماه آینده کارخانه ماشین سازی لرستان را به خط تولید برگرداند.

شرکت ماشین‌سازی لرستان یکی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان لرستان است که علی‌رغم قدمت و  تولیدات خوبی که در عرصه ساخت و نصب سازه فلزی داشت به دلیل عدم گردش نقدینگی و بلوکه شدن مطالبات در سراشیبی ورشکستگی قرار گرفت و چندین سال است که تعیین تکلیف این کارخانه در دستور کار قرار گرفته است.

شرکت ماشین سازی لرستان در حساس‌ترین مقاطع زمانی از لحاظ فنی و مهارتی خوش درخشید به طوری که در دهه 60 و در زمان جنگ تحمیلی با ساخت پل‌های شناورPMP، پل‌های ثابت در مناطق جنگی، نصب توپ‌های پدافند بر روی ادوات زرهی به صورت ابتکاری از توان این شرکت برای دفاع از این مرز و بوم به کار گرفته شد همچنین در دهه 70 به هنگام سازندگی و با پایان یافتن جنگ تحمیلی با اجرای ساخت و نصب پروژه‌هایی چون سکوی نفتی، کارخانه فولاد خراسان، کارخانه فولاد خوزستان، کارخانه سیمان وارد عرصه تولید شد.

بیشتر بخوانید

    مسئولیت اصلی مانع زدایی ها از تولید با دولت است

    تولید شاه کلید مشکلات اقتصادی کشور است/ نقش مردم در تحقق شعار سال چیست؟

    عملکرد استان هرمزگان در سال "جهش تولید" چگونه بوده است؟

شرکت‌ ماشین‌سازی لرستان سال 1388 براساس اصل 44 قانون اساسی از زیر مجموعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به گروه امیر منصور آریا واگذار شد که متاسفانه این واگذاری پایان خوشی برای این کارخانه قدیمی رقم نزد و آن را در سراشیبی انحلال قرار داد.

پس از مشکلاتی که گروه آریا  درگیر آن شدند و عدم پرداخت مطالبات شرکت از سوی سهامدار و ارگان‌هایی مانند استانداری لرستان، شرکت جهاد نصر لرستان، شهرداری شهرستان دورود، شرکت تعاونی مسکن و اشخاص حقیقی شرکت دچار بحران مالی شد و متاسفانه عدم گردش نقدینگی و بلوکه شدن مطالبات و این شرکت عملاً در آستانه ورشکستگی قرار داد به طوری که حتی از پرداخت حقوق و بیمه کارگران خود نیز بازماند.

ماشین سازی لرستان که با قدمتی بیش از 40 سال، ساخت پل‌های شناور دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود داشت بیش از 4 سال است که تعطیل شده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت