آصفری: دولت تمام تخم مرغ‌هایش را در سبد اروپا قرار داد

کد خبر: 1058301

نماینده مردم اراک گفت: دولت تمام تخم مرغ‌های خود را در سبد اتحادیه اروپا قرار داد و مناسبات خود با سایر کشور‌ها را گسترش نداد.

باشگاه خبرنگاران: محمد حسن آصفری نماینده اراک با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در برجام به تمامی تعهدات خود عمل کرد، اما طرف‌های غربی نه تنها به تعهدات خود عمل نکردن بلکه آن را نقض کردند، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم تمام تخم مرغ‌های خود را در سبد اتحادیه اروپا قرار داد و مناسبات خود با سایر کشور‌ها را گسترش نداد که یک اشتباه استراتژیک بود.

وی با بیان اینکه در شرایط پسابرجام قرار داریم، ادامه داد: دولت اعتقادی به استفاده از سایر ظرفیت‌ها همچون دیپلماسی اقتصادی و رایزنی‌های پارلمانی برای دورر زدن تحریم‌ها نداشت.

نماینده اراک در مجلس با بیان اینکه می‌توانستیم دیپلماسی اقتصادی را جایگزین برجام کنیم و از این طریق بتوانیم سرمایه خارجی جذب کنیم، تاکید کرد: باید سطح روابط را با کشور‌های همسایه افزایش می‌دادیم تا بتوانیم خسارت‌هایی که از برجام متوجه کشور شده را جبران کنیم.

رئیس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه چندین ماه به پایان عمر این دولت نمانده است، گفت: دولت آینده نباید اشتباهات دولت یازدهم و دوازدهم را تکرار کند اشتباهات دولت آقای روحانی منجر شد که ما هزینه‌های بسیار زیادی را بپردازیم.

آصفری تصریح کرد: در دولت آینده نباید به طرف‌های غربی اعتماد شود و نباید راه‌های غربی‌ها برای شانه خالی کردن از اجرای تعهدات خود را باز بگذاریم.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت