سند همکاری ایران و چین روی میز کمیسیون امنیت

کد خبر: 1058767

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

تسنیم: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: در این جلسه سند همکاری جامع ایران و چین با حضور رسول مهاجر، معاون دیپلماسی اقتصادی و رضا زبیب مدیرکل شرق آسیای وزارت امور خارجه مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی از روند تدوین این سند و گفت وگوهای شش سال گذشته بین دو کشور درباره مشارکت راهبردی ایران و چین ارائه شد. 

وی ادامه داد: آقای مهاجر با تاکید بر اینکه از لحاظ حقوقی این سند برای کشورمان تعهدآور نیست به این موضوع اشاره کرد که این سند، یک نقشه راه است که سمت و سوی آینده همکاری های ایران و چین را در 25 سال آینده روشن می کند. 

نماینده تهران در مجلس افزود: در این جلسه اعضای کمیسیون امنیت ملی به تبیبن نقطه نظراتشان درباره این سند پرداختند و ضمن حمایت از رویکرد توسعه مناسبات کشورمان با کشورهای مختلف از جمله چین، تاکید کردند که قراردادهایی که در آینده ذیل این سند، بسته خواهد شد به منظور بررسی تعهداتی است که برای کشورمان است لذا باید طبق اصل 77 قانون اساسی برای تصمیم گیری به مجلس ارائه شود. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مامور شد که برای بررسی دقیق تر ابعاد این سند، در آینده نزدیک جلساتی را با حضور کارشناسان و نهادهای  ذی ربط برگزار کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت