کم‌کاری تأمین اجتماعی پای شریعتمداری را به مجلس کشاند

کد خبر: 1058841

عضو هیأت رئیسه مجلس از تأخیر در پرداخت هزینه‌های جراحی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی انتقاد کرد و گفت: شریعتمداری باید در خصوص ماهها انتظار مردم برای پرداخت هزینه درمان به مجلس پاسخگو باشد و سازمان را ملزم کند تا هرینه درمان زودتر پرداخت شود.

خبرگزاری فارس: حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی  با اشاره به مواد ۵۴ تا ۶۹ قانون تأمین اجتماعی گفت: برابر قانون الزام سازمان تأمین اجتماعی به اجرای بندهای الف و ب ماده ۳ قانون تأمین اجتماعی مصوب ۲۱ آبان ۱۳۶۸ ، این سازمان مؤظف است هزینه بستری و جراحی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی را پرداخت کند.

وی افزود: طبق قانون حتی اگر بیمه شده‌ای در بیمارستان خصوصی بستری و جراحی شد این سازمان بخشی از هزینه درمان را پرداخت می کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مراجعات مکرری داریم که بیمه شدگان بعد از تحویل مدارک جراحی به کارگزاری‌های تامین اجتماعی، به آنها گفته می شود این هزینه شما بعد از شش ماه و ماهها انتظار طولانی پرداخت می‌شود.

حاجی دلیگانی با انتقاد انتظار طولانی مردم برای گرفته حق درمان افزود: چرا یک کارگر آخر ماه هنوز حقوق نگرفته حق بیمه پرداخت می‌کند و قبل از آنکه حقوق کارگر به خودش برسد به سازمان تامین اجتماعی می رسد اما همین کارگر ممکن است در طول عمر خودش یک بار در بیمارستان بستری شود ولی هزینه درمانش را با شش ماه تاخیر و یا بیشتر باید دریافت کند؟

وی تصریح کرد: چرا مدیران سازمان تامین اجتماعی هیچ تدبیری در این زمینه ندارند؟ چرا هزینه درمان کارگران و بیمه شدگان فورا به آنها پرداخت نمی شود؟ آیا نمی توان تدبیری کرد که این هزینه را روزانه و یا حداکثر یک هفته ای یا در نهایت ظرف یک ماه پرداخت کرد؟

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اینجانب در همین راستا به دلیل عملکرد نادرست سازمان تأمین اجتماعی از شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سؤالی مطرح کرده‌ام که این وزیر باید با حضور در کمیسیون تخصصی  بهداشت و درمان مجلس پاسخگوی این کم‌کاری سازمان تأمین اجتماعی باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت