اظهارات جنجالی نامزد ریاست جمهوری

کد خبر: 1059268

علی مطهری به انتقاد از کسانی پرداخت که موافق اختیاری بودن حجاب هستند وی گفت: من حجاب را انتخاب نمی‌بینم.

گروه سیاست سایت فردا - علی مطهری، فعال سیاسی اصولگرا که چندی قبلا رسما آمادگی خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد، طی حضور در شبکه کلاب هاوس اظهارات قابل توجهی را بیان کرد. اظهاراتی که با آنچه عموما نامزدهای ریاست جمهوری در آستانه انتخابات می‌گویند تفاوت دارد! سخن از آزادی ‌های اجتماعی، مدنی و سیاسی سال‌هاست که در ماه‌های منتهی به انتخابات ورد زبان همه می‌شود و برایشان رای جمع می‌کند. از احمدی‌نژاد که تاکید داشت مشکل ما موی جوانان نیست گرفته تا روحانی که وعده‌های متعددی در حوزه حقوق زنان می‌داد؛ همه حرف‌های قشنگ می‌زدند. علی مطهری اما انگار بر خلاف جریان آب شنا می‌کند او از تعدد زوجات دفاع کرده و تاکید می‌کند که حجاب اجباری است و ... . 

فارغ از درستی یا نادرستی سخنانش که موضوع این بحث نیست، برای همه روشن است که اینگونه اظهارات موجب افزایش آرای یک نامزد ریاست جمهوری نمی‌شود. البته شاید در جلب نظر شورای نگهبان موثر باشد. خاصه آنکه خود مطهری هم بین سخنانش از شانس 50 درصدی خود برای تایید صلاحیت می‌گوید. بنابراین بعید نیست که در گام اول افزایش این درصد را در دستور کار قرار داده باشد.

 

بخش هایی از اظهارات مطهری را که در فضای مجازی منتشر شده است، به شرح زیر است:

 

* من حجاب را انتخاب نمی‌بینم و به آزادی در آن اعتقاد ندارم. من نیمه عریان بودن را آزادی انسانی نمی‌دانم و آن را آزادی حیوانی و غریزی تلقی می‌کنم.

*با بسیاری از سخت‌گیری‌ها و برخوردهای که با افراد بی حجاب می‌شود، مخالفم.

*هنوز هم معتقدم اگر رفراندومی برگزار شود رای اکثر مردم به حجاب اختیاری نخواهد بود.

*در چند ماه آینده گشایش های خوبی وجود دارد.  در این شرایط نباید فرد تندرو روی کار بیاید. بهتر است یک فرد معتدل رییس جمهور شود.

*بالای ۵۰ درصد تایید صلاحیت می‌شوم.

*من نامزد پوششی آقای لاریجانی نیستم.

*بهتر است موافقین و مخالفین با رهبر انقلاب دیدار داشته باشند. این می‌تواند به حل مشکلات کشور کمک کند.

*باید با آمریکا و اروپا و کشورهای عربی ارتباط برقرار کنیم.

*فیلتر تلگرام تجربه موفقی نبود. فیلترینگ باید بر اساس محتوا انجام شود و وقتی در پلتفرمی دیده می‌شود مسائل غیراخلاقی به اشتراک گذاشته می‌شود؛ فیلتر شدن لازم است اما تبادل آرا باید آزاد باشد.

*اگر کسی کنار دریا تحریک نمی شود بیمار است. خدا خواسته ما تحریک شویم، باید تحریک شویم.

*اینکه جوان ما با دیدن دست یک خانم تحریک می شود، خوب است. الان در اروپا مشکل دارند با این مسئله و تحریک نمی شوند. مردها تحریک نمی‌شوند و زن‌ها رو می‌آورند به مردهای آفریقایی!

*تعدد زوجات بسیار حکیمانه‌ست. چون زنان آماده‌ ازدواج از تعداد مردان بیشتر است و نباید حق ازدواج کردن را از زنان گرفت.

*‌تساوی حقوق زن ومرد به معنای تشابه حقوق  آن‌ها نیست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت