قالیباف: کمک های حمایتی از محل بودجه باید ثبت شود

کد خبر: 1059959

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت‌های حمایتی از محل بودجه عمومی کشور باید در سامانه وزارت رفاه ثبت شود تا دستگاه‌های نظارتی بتوانند نظارت‌های خود را انجام دهند.

خبرگزاری مهر: بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی قرار گرفت که در یکی از جزئیات این طرح آمده است: کلیه پرداخت‌های حمایتی از محل بودجه عمومی باید در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت و ساماندهی شود.

احمد امیرآبادی فراهانی طی اخطار قانون اساسی در این باره، گفت: اساسنامه کمیته امداد امام خمینی (ره) به تصویب مقام معظم رهبری رسیده و یکی از بندهای اساسنامه این است که اسامی افرادی که به آنان کمک حمایتی می‌شود، نباید منتشر شود، چرا که حرمت این افراد باید حفظ شود.

وی بیان کرد: اما در این بخش از طرح اصلاح ساختار بودجه آمده است که اسامی این افراد باید در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت شود که این موضوع برخلاف اساسنامه کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

زنگنه: پرداخت‌های حمایتی باید ساماندهی شود

در ادامه جلسه، محسن زنگنه در این باره، اظهارداشت: یکی از مباحث بسیار جدی در بحث اصلاح ساختار بودجه، پرداخت‌های حمایتی است، چرا که متأسفانه شاهد عدم هماهنگی و برنامه ریزی در حوزه پرداخت‌ها هستیم.

وی بیان کرد: به عنوان مثال افرادی هستند که هم از کمیته امداد و هم از سازمان بهزیستی کمک حمایتی دریافت می‌کنند اما افراد دیگری با وجود آنکه شرایط مالی خوبی ندارند، از هیچ کمکی بهره مند نمی‌شوند و به همین دلیل ضرورت دارد کمک‌های حمایتی هم ساماندهی شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید دقیقاً بدانیم که چه جمعیتی از کشور کمک‌های حمایتی دریافت می‌کنند و چه افرادی هستند و هدف از مطرح شدن این موضوع در طرح مذکور آن است که اسامی کمک گیرندگان در سامانه‌ای ثبت شود اما همه افراد به آن دسترسی ندارند و سطوح دسترسی به این اطلاعات هم مشخص شده است.

زنگنه تأکید کرد: اگر ما به دنبال اصلاح ساختار بودجه کشور هستیم، باید به این مسئله واقف باشیم که یکی از مسائل مهم، کمک‌های حمایتی است که باید منظم باشد و اسامی افرادی که کمک‌های دریافت می‌کنند باید در یک جای متمرکز ثبت شود تا نابسامانی‌ها و ناهماهنگی‌ها مرتفع شود.

قالیباف: کمک‌های حمایتی از محل بودجه باید ثبت و ضبط شود

در ادامه جلسه، محمدباقر قالیباف در این باره گفت: این موضوع چندی پیش و در جریان بررسی احکام بودجه در صحن علنی مجلس مطرح شد که اگر بحث ساماندهی کمک‌های حمایتی را بیاوریم، ممکن است که کمیته امداد مجبور شود اطلاعاتی را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کند.

وی متذکر شد: در همان مقطع قرار بر این شد که آن بخش از پرداخت‌های حمایتی این نهادها که از محل بودجه عمومی مصوب مجلس شورای اسلامی است، در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در واقع پرداخت‌های حمایتی که در سقف بودجه‌های عمومی مصوب مجلس است، حتماً باید ثبت و ضبط شود تا دستگاه‌های نظارتی بتوانند نظارت‌های خود را انجام دهند، لذا ثبت و ساماندهی پرداخت‌های حمایتی کمیته امداد از محل بودجه عمومی هم ضرورت دارد.

 

حجم ویدیو: 4.17M | مدت زمان ویدیو: 00:02:12 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت