کنایه چمران به شورای شهر

کد خبر: 1060311

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: عده‌ای تلاش می‌کنند که قانون باغات را عوض کنند تا بلافاصله چند صد باغ نیمه خشک باقیمانده را ببلعند.

خبرگزاری مهر: مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و رئیس سابق شورای شهر تهران طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به موضوع باغات و تلاش برخی برای تغییر قانون باغات اشاره کرد.

چمران در این یادداشت آورده است: «تهران یک باغ شهر خوش آب و هوا بوده که متاسفانه هم اکنون به یک آهن شهر خشک با هوایی آلوده تبدیل شده است. این درختان و باغات را زمانی مردم خود کاشته‌اند که قانون حفظ باغات و فضای سبز وجود نداشت و تهران شهرداری و بلدیه هم نداشت، همه را مردم کاشتند و مردم آب دادند و مردم پرورش دادند که سوداگران ساختمان آنها را با بی‌رحمی تمام منهدم ساختند. امروز با زور و خود تعریفی فراوان نمی‌توان ته مانده آن باغات و درختان سبز و خرم را حفظ کرد. هر چند عده‌ای تلاش می‌کنند که قانون باغات را عوض کنند تا بلافاصله چند صد باغ نیمه خشک باقیمانده را هم ببلعند و از این نمد کلاهی برای خود بدوزند. درختان و باغات با جریمه و تشویق با هم احیا می‌شوند و این وظیفه شورای شهر توانمند است.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت