شیوه متفاوت شورای ائتلاف

کد خبر: 1060364

مهدی چمران گفت: نوع کار ما با دوستان دیگر متفاوت است و اینگونه نیست که چند نفر بنشینند و تصمیم بگیرند.

گروه سیاست سیات فردا - سازوکارهای انتخاباتی آرام آرام به حساس‌ترین مرحله از کار خود یعنی بررسی مصادیق می‌رسند و باید گزینه‌های مناسب را بیابند. سخت‌تر آنکه باید روی یکی از افراد انتخاب شده به اجماع برسند و در نهایت نیز برای موفق شدن در رقابت‌های پیش رو بکوشند.

در این راستا است که شورای وحدتی‌ها اعلام کردند دست به قلم شده و گزینه‌های مورد نظر خود از جمله قالیباف، رضایی و رئیسی را دعوت به کاندیداتوری کردند. از آنجایی که در جریان اصولگرایی اما هنوز یک سازوکار وحدت وظیفه اجماع سازی را به عهده نگرفته و شورای ائتلاف نیز به موازات شورای وحدت مشغول فعالیت است، این سول به ذهن می‌رسد که گزینه مورد نظر آنان کیست و از چه کسانی دعوت کرده یا خواهند کرد؟

مهدی چمران نایب رئیس این سازوکار انتخاباتی اما می‌گوید که شیوه کارشان قدری متفاوت است و قرار نیست که چند نفر نشسته و تصمیم بگیرند!

او در گفت‌وگویی با «ایلنا» گفته « بیش از ۹۰ درصد مجامع استانی ما شکل گرفته و انتخابات آن‌ها برگزار شده است، تنها در چند درخواست ترمیم وجود دارد که آن ها نیز به زوی انجام خواهد شد.»

وی افزوده است: «آخرین مجمع استان‌های ما، مجمع تهران است است که ثبت‌نام آن از چند روز قبل آغاز شده و هنوز تا مهلت یک هفته‌ای ثبت‌نام‌ها زمان باقی‌مانده است اما با استقبال خوبی مواجه شدیم و تاکنون بیش از ۱۴ هزار نفر برای حضور در مجمع نام‌نویسی کرده‌اند. پس از این نام‌نویسی‌ها مراحل بعدی انجام شده و مجمع تهران طی به زودی تشکیل می‌شود.»

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درخصوص اعضای این شورا، بیان داشت: اعضای شورای ائتلاف همان ترکیب دوره گذشته است و به‌طور ثابت و دائم جلسه دارند.

چمران در پاسخ به سوالی پیرامون رایزنی با کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای ائتلاف، نیز گفت: «نوع کار ما با دوستان دیگر متفاوت است و اینگونه نیست که چند نفر بنشینند و تصمیم بگیرند به همین دلیل تا این لحظه وارد مرحله رایزنی با کاندیداها یا بررسی مصادیق انتخابات ریاست جمهوری نشده‌ایم.»

وی درباره روند کارشان نیز توضیح داد: « در ابتدا باید یک مرحله انتخابات میان کاندیداها در مجمع عمومی برگزار شود و پس از این رای‌گیری که نظر مجمع مشخص شد، از کسانی که منتخب مجمع هستند برنامه دریافت کرده و با افراد وارد رایزنی می‌شویم.»

عضو شورای ائتلاف درباره کاندیداتوری سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف و همچنین دعوت این شورا از افراد برای کاندیداتوری گفت: «درباره کاندیداتوری آقای رئیسی و آقای قالیباف هنوز هیچ چیزی مشخص نیست و من اطلاعی از تصمیم نهایی ایشان ندارم. اما درخصوص دعوت از افراد، شاید دوستان به صورت انفرادی یا در غالب یک تشکلی از فردی برای کاندیداتوری دعوت کرده باشند اما به صورت و در غالب شورای ائتلاف از کسی برای حضور و کاندیداتوری دعوت نکرده‌ایم.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت