شرط رهامی برای همکاری با جبهه اصلاحات

کد خبر: 1061346

اگر نهاد اجماع ساز در تعیین گزینه اصلاحات برای انتخابات بخواهد مثل شورای نگهبان عمل کند، با آنها همکاری نمی‌کنم.

گروه سیاست سایت فردا - زمزمه‌ها اختلاف بلند شده و نشانه‌های ناکامی نهاد اجماع ساز اصلاح‌طلبان یعنی جبهه اصلاحات نیز مشاهده می‌شود. هنوز از طرح احتمال ورود مستقل محمدرضا عارف خیلی نگذشته که شاهدیم از یک طرف مسعود پزشکیان برای اصلاح‌طلبان خط و نشان کشیده و تاکید می‌کند که حتی اگر «تکرار» کنند همه به نفعی کسی کنار نمی‌رود. از طرف دیگر هم محسن رهامی که قبل از همه آمادگی خود را برای کاندیداتوری اعلام کرده بود، برای همکاری با نهاد اجماع‌ساز شرط و شروط می‌گذارد. 

به گزارش ایسنا، او با اشاره به تهیه برنامه و کابینه دولت خود، گفته است: اگر نهاد اجماع ساز در تعیین گزینه اصلاحات برای انتخابات بخواهد مثل شورای نگهبان عمل کند، با آنها همکاری نمی کنم.

دبیر کل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها  در رابطه با نوع تعامل خود با نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان، اظهار کرد: در آیین نامه این نهاد آمده است که اصلاح طلبانی که قصد حضور در انتخابات ریاست جمهوری دارند، برنامه های خود را  ارائه کنند تا این برنامه ها در این نهاد بررسی شده و در نهایت یک گزینه به مردم معرفی شود.

وی ادامه داد: من هم برنامه های خود را به این نهاد ارائه کرده و با آنها همکاری می کنم. البته نوع رفتار آنها هم مهم است. اگر خواسته باشند مثل شورای نگهبان عمل کنند با آنها همکاری نمی کنم اما اگر براساس ارزیابی برنامه ها در مورد افراد تصمیم گیری کنند، من همکاری خواهم کرد. به هر حال قواعد بازی سیاسی باید رعایت شود.

این فعال سیاسی با بیان اینکه برنامه های من برای اداره کشور در حوزه های مختلف از چندین ماه قبل تهیه شده است و حتی چندین وزیر خود را هم انتخاب کرده ام، خاطرنشان کرد:  اگر خودم موفق شدم این برنامه ها را اجرا میکنم اما اگر فرد دیگری موفق شد، این برنامه ها را در اختیار او قرار می دهم. 

رهامی با اشاره به اینکه فعلا نهاد اجماع ساز از کاندیداهای اصلاح طلب دعوت نکرده است، گفت: هر وقت دعوت کردند من این برنامه ها را ارائه می کنم. من قصد دارم برنامه های خود را هم به اطلاع عموم مردم برسانم. قصد برگزاری نشست خبری داشتم که به دلیل شرایط قرمز تهران این نشست را به عقب انداختم. از قبل قرار بود که تا آخر فروردین هم برنامه و هم کابینه خود را معرفی کنم و اگر شرایط فعلی بیماری کرونا نبود تا الان اعلام می کردم، اما در روزهای آینده  این برنامه ها را به اطلاع مردم می رسانم.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت