عارف از کاندیداتوری منع شد؟

کد خبر: 1061356

یک کانال تلگرامی خبر داد: خاتمی در دیداری با عارف گفته که شما اجازه ورود به عرصه انتخابات را ندارید.

گروه سیاست سایت فردا – محمدرضا عارف از اولین افرادی است که نامش در فهرست نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری قرار گرفت. اولین دلیلش نیز تجربه وی در انتخابات 92 بود که در دقیقه نود علی رغم میل باطنی به خواست اصلاح‌طلبان و خواست سیدمحمد خاتمی به نفع حسن روحانی کنار کشید. از همان موقع عارف و حامیانش او را یک ریاست جمهوری طلب‌کار دانسته و گمانه ورود او در انتخابات 1400 را مطرح می‌کردند.

مواضع و سخنان او به خصوص بعد از اتمام مجلس دهم نیز روز به روز به این گمانه دامن زد. او از ابتدا مخالف سرسخت ائتلاف بود و از ضرورت معرفی نامزد اصلاح‌طلب خالص می‌گفت. رویکردی به باور برخی مقدمه چینی برای ورود خودش به حساب می‌آمد. 

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهور 1400 نیز گمانه کاندیداتوری عارف تقویت شد. به خصوص که حرف‌هایی با رنگ و بوی انتخاباتی می‌زد. 

در همین حال با توجه به استعفای وی از شورای عالی سیاست گذاری و عدم حضورش در سازوکار جدید یعنی جبهه اصلاحات که گفته شد به خاطر احتمال کاندیداتوری بوده است، گمانه ورود مستقل او را مطرح کرد. در واقع برخی از رسانه‌ها با توجه به مواضع سایر اصلاح‌طلبان احتمال اجماع روی عارف را اندک دیده و با توجه به تمایل او به حضور در این رقابت‌ها به این نتیجه رسیدند که شاید مستقلا وارد انتخابات شد. حتی حرف از تشکیل ستادهای او در استان‌ها نیز به میان آمد. 

هنوز حواشی طرح این موضوع تمام نشده که خبر جدیدی درباره عارف و احتمال کاندیداتوری او می‌رسد . این طور که معلوم است، اصلاح‌طلبان نه تنها روی عارف اجماع نمی‌کنند، بلکه اجازه ورود مستقل را نیز به او نخواهند داد. 

شاهد آنکه کانال تلگرامی محرمامه مدعی شده است: «محمد خاتمی در دیداری با محمدرضا عارف به او سیاست کلان ناسا – نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان را  ابلاغ کرده و گفته که شما اجازه ورود به عرصه انتخابات را ندارید. »

این کانال تلگرامی یادآور شده که « از اواسط سال گذشته در محافل مختلف گفته بود من حتما برای انتخابات میآیم.»

گفتنی است، ادعای این کانال تلگرامی هنوز از سوی عارف و نزدیکانش تکذیب نشده اما از سوی سایت فردا هم قابل تایید نیست. 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت