ادعای یک کاندیدا

کد خبر: 1061525

علی نیکزاد: از من پر رزومه‌تر در قوه مجریه در بین کاندیداها نیست .

گروه سیاست سایت فردا - علی نیکزاد نایب رئیس مجلس و وزیر راه و شهرسازی در دولت دوم احمدی نژاد  وضع فعلی کشور را نتیجه عملکرد قوه مجریه می داند و معتقد است کسی که می خواهد رئیس جمهور شود باید بداند در کشور بن بستی وجود ندارد و به ویژگی های مدنظرش  برای  رئیس دولت آینده می پردازد.  .گفتمان اصلی نایب رئیس مجلس برای رئیس جمهور شدن ، انقلابی بودن و داشتن روحیه جهادی است و معتقد است مشکلات معیشتی کشور با چنین روحیه ای حل خواهد شد.

اهم اظهارت او در گفت‌وگو با روزنامه خراسان به شرح زیر است:

* این وضع موجود را قوه اجرایی درست کرده و من گفتم ساختار در قوه مجریه باید به هم بریزد .مثلا در تنظیم بازار فعلی وزیر جهاد می گوید من مسئول بازار نیستم،  وزیر صمت می گوید مسئول بازار صنعت هستم در داستان مرغ این دو وزیر با هم صورت جلسه امضا کردند اما رئیس جمهور وتو کرد مگر می شود این قدر در کشور ناهماهنگی وجود داشته باشد .
 
* آن هایی که اعلام کاندیداتوری می کنند حتما می خواهند مجاهدت کنند و با همه توان تلاش کنند.
 
*از من پر رزومه تر در قوه مجریه در بین کاندیداها نیست .
 
*وقتی آقای خاتمی رئیس جمهور شد من در اردبیل مدیرکل دفتر فنی بودم و قرارشد کلا از دولت به صداوسیما برویم اما با پیشنهاد استاندار وقت به مدت ده روز سرپرست ماندم اما 27ماه شد و در دولت دوم خاتمی رسما معاون استانداری لرستان بودم . چندین شخصیت بسیار مهم مملکت به روحانی پیشنهاد دادند که من به عنوان وزیر راه و شهرسازی بمانم مثلا آیت ا... طبسی و افرادی از طیف خود دولت گفته بودند این کاری را که در بحث توسعه راه ها و مسکن مهر شده حفظ کنید تا این که جمعه آقای روحانی رای آورد ، شنبه از طرف یکی از نزدیکان ایشان که قرار بود وزیر مهمی در کابینه شود با من صحبت شد و گفت که ما بنا داریم شما را برای این کار درنظر بگیریم اما من قبول نکردم چون آن تجربه را داشتم که شما در جایی باشی که از آن ها نیستی و واقعا اذیت می شوید که علیه دولتی که من وزیرش بودم چیزی بگویند.
 
*در حوزه انتخابیه بنده که من بالاترین رای را آوردم همه می گویند که رئیس جمهور بشوم چون شان ریاست جمهوری با نمایندگی فرق دارد . اگر حوزه انتخابیه من راضی نباشد من به این موضوع ورود نمی کنم ضمن این که زیاد نیستند و 25اردیبهشت مشخص می شود که چه کسانی هستند .
 
*آمدن آقای رئیسی در اصولگرایان اجماع ایجاد می کند و به ایشان هم گفته شده و باید تصمیم بگیرد البته خبر دارم که ایشان برای حکمی که رهبری داده اند بسیار بسیار اهمیت و ارزش قائل است اما آمدن رئیسی باعث وحدت در جبهه اصولگرایی خواهد شد و ایشان اگر بیاید حتما همه دوستان جبهه انقلاب باید به ایشان کمک کنند .
 
* من به عنوان علی نیکزاد و رئیس ستاد شناختم از تتلو در حد ابتدایی بود ما ضمن احترام به همه انسان ها بنا نداشتیم که این ملاقات صورت بگیرد . با شخص حاج آقا هم صحبت کرده بودم اما برخلاف میل حاج آقا ،این اتفاق افتاد اما این که چه دستی این کار را کرد موضوعی است که بعدا باید گفت . چون من در آن سفر نبودم یک جور چیده بودند که مطلبی از دلش بیرون بیاید.
 
*هزینه های آقای رئیسی مشخص بود و دوستانی که طرفدار نظام و انقلاب بودند کمک می کردند. یکی آب ستاد  را تقبل می کرد یکی غذا یا ساختمان و ... خیلی ها در فضای مجازی و پوستر کمک می کردند . ما نسبت به ستادهای دیگر واقعا خرجی نداشتیم.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت