نامزدهای موتلفه در انتخابات 1400

کد خبر: 1061995

دبیرکل حزب موتلفه از خود، میرسلیم، نیکنام، انواری و ترقی به‌عنوان ۵ گزینه این حزب برای انتخابات ریاست‌جمهوری نام برد.

گروه سیاست سایت فردا - تصمیم نهایی را درباره اینکه کاندیدای نهایی هر کدام از جریان‌های سیاسی چه کسی باشد، سازوکارهای انتخاباتی و احتمالا تحت تاثیر نظر چهره‌ها پرنفوذ هر جریان می‌گیرند. اما این سبب نمی‌شود که احزاب مختلف دست از کار کشیده و نیروهای خود را عرضه نکنند. همین است که شاهدیم اکثر دبیرکل‌ها حتی اگر در قد و قواره ریاست جمهوری نباشند به صف شده‌اند. از مصطفی کواکبیان و کرباسچی در جریان اصلاحات گرفته تا اسدالله بادمچیان که امروز از نامزدی خود خبر داد.

دبیرکل حزب موتلفه در نشست خبری امروز خود البته از چهار گزینه دیگر حزبش یعنی میرسلیم، نیکنام، انواری و ترقی هم نام برد. 

به گزارش فارس وی در این نشست خبری گفت: ما در موقعیت مهم انتقال از گام اول چهل ساله دوم انقلاب به گام دوم انقلاب با بیانیه رهبر انقلاب هستیم.

وی افزود: سیاست ما در مسئله شوراهای اسلامی شهر و روستا ایجاد وحدت بین نیروها بود که به شورای وحدت انجامید و مسئله دوم اینکه استان ها فعال شوند و ائتلاف اسلامی مستقل در هر استان شکل بگیرد.

وی افزود: حزب موتلفه در ۳۱ استان فعال است و تقریبا به برکت یک حرکت قوی و صحیح جو آرامی بر کشور حاکم است و جنگ و جدال ها کم شده و جدال های حزبی نیز به طور طبیعی انجام می شود و سیاست ما هم این بود که چالش پدید نیاوریم.

بادامچیان با بیان اینکه سیاست ما در انتخابات ریاست جمهوری این است که به همه کسانی که می خواهند خود را عرضه کنند احترام بگذاریم و درگیری نداشته باشیم گفت: طبق التزام به قانون اساسی آخرین مسئله اعلام احراز صلاحیت ها به عهده شورای نگهبان است و دلیلی برای درگیری بین نامزدها نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ضمن تاکید بر اینکه موتلفه اسلامی با احترام به سایرین خودش هم اعلام نامزدی کرد و از اعضایش خواست کسانی را که واجد شرایط ریاست جمهوری هستند اعلام کنند، تصریح کرد: من و مهندس میرسلیم و دکتر نیکنام و آقای انواری و آقای ترقی این ۵نفر هستیم و روشن است که از حزب یک نفر نامزد خواهد بود و بیشترین توجه از بین اینها روی کسی خواهد بود که از شورای نگهبان بتواند تاییدیه بگیرد و ما این دوره حزبی به میدان آمده ایم.

وی در پاسخ به سوالی درمورد معرفی نامزد حزبی از سوی موتلفه با وجود سازوکار شورای وحدت تصریح کرد: شورای وحدت مانع اینکه کسانی خودشان را نامزد کنند نیست و معتقد است هرکس می تواند خود را مطرح کند و منعی نیست.

وی همچنین در پاسخ به این سوال فارس که با توجه به اظهارات اخیر متکی درمورد احتمال معرفی نامزدهایی بیش از 10نفر اعلامی از سوی شورای وحدت و حضور نامزدهای موتلفه در این لیست گفت: چون موتلفه 5 نامزد داشت از سوی موتلفه بنده در شورای وحدت برای کاندیداتوری مطرح هستم و از این رو اعلام کاندیداتوری می کنم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت