انتقاد نماینده اصفهان به قرارداد‌های سفید امضا با کارگران

کد خبر: 1064001

نماینده اصفهان در مجلس در نامه‌ای خطاب به جهانگیری و شریعتمداری گفت، امنیت شغلی کارگران نیازمند اهتمام جدی‌ دولت است؛ انعقاد قرارداد‌های سفید امضا با وجود مغایرت قانونی همچنان رواج دارد.

 خبرگزاری تسنیم: عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در نامه‌ای خطاب به جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه امنیت شغلی کارگران نیازمند اهتمام جدی‌ دولت است، گفت: انعقاد قرارداد‌های سفید امضا با وجود مغایرت قانونی همچنان رواج دارد.

متن نامه نماینده اصفهان به جهانگیری و شریعتمداری به این شرح است:

مبحث امنیت شغلی کارگران همواره از مسائل مهمی بوده که دغدغه زیادی برای این عزیزان، خانواده ایشان و فعالان جامعه کارگری ایجاد کرده است.

همانگونه که مستحضرید امنیت شغلی، مطالبه به حق جامعه کارگری است و همه متولیان امر باید نسبت به این امر مهم اهتمام بیشتری داشته باشند. مدت زیادی است که در جوامع کارگری و رسانه‌ها درباره قرارداد‌های کار  صحبت می‌شود. با وجود اینکه در قانون کار بر لزوم انعقاد قرارداد‌های بلند مدت برای مشاغلی که ماهیت دائمی دارند، تاکید شده است، اما برداشت دیگری از تبصره ماده 7 قانون کار باعث شده که عملا غالب قرارداد‌های کار در ایران موقتی باشد. همچنین به رغم ممنوعیت بستن قرارداد‌های سفید امضا، چنین قرارداد‌هایی در بازار کار همچنان رواج دارد.

مبحث امنیت شغلی کارگران تاکنون آنگونه که باید و شاید مورد توجه نبوده و نیازمند اهتمام جدی تر و بیشتر دولت محترم است. در همین راستا مستدعی است وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به این امر مهم توجه و اهتمام بیشتری را در دستور کار قرار دهد و در فرصت باقی مانده تا پایان دولت، زمینه رضایتمندی بیشتر جامعه کارگری را فراهم نماید.

از حسن توجه جنابعالی قدردانی می نمایم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت