وضعیت به نفع لاریجانی تغییر می‌کند

کد خبر: 1064082

تا چندی قبل به نظر می‌رسد که علی لاریجانی در صورت کاندیداتوری رقبای جدی همچون ظریف و رئیسی دارد. در روزها اخیر اما معادلات سیاسی به نحو دیگری در حال تغییر است.

گروه سیاست سایت فردا – هیچ خبر رسمی و قطعی درباه علی لاریجانی و تصمیم انتخاباتی او نیست اما شنیده حاکی از آن است که او خیلی جدی مشغول رصد اوضاع و از قضا کاملا راضی و امیدوار است. گفته ‌می‌شد که او قصد رقابت با محمد جواد ظریف از سوی اصلا‌ح طلبان و سید ابراهیم رئیسی از سوی اصولگرایان را ندارد. اکنون اما ظریف کاملا به حاشیه رفته و به نظر می‌رسد که اراده رئیس قوه قضاییه نیز بر عدم کاندیداتوری باشد. بر این اساس است که لاریجانی فضای سیاسی و انتخاباتی کشور را مهیا می‌بیند. حامیانش کاملا فعال هستند و حتی پیش‌تر در یک گفت‌وگوی کلاپ هاوسی از فعال و آماده بودن ستادهای انتخاباتی او گفته بودند.

دیروز هم که محمدرضا باهنر، در گفت‌وگو با «فردا» به وی چراغ سبز نشان دادن ، اوضاع بیشتر به کام او شد. با این حال او هنوز نمی‌تواند نسبت به حمایت جریان اصلاحات اطمینان داشته باشد. وضعیت او در جبهه اصولگرایای نیز چنان نیست که بتواند به حمایت و پشتیبانی آنان دلخوش باشد. در پی همین اوضاع است که روزنامه اصلاح‌طلب «اعتماد» امروز او را استخوانی در گلوی اصولگرایان توصیف کرده و از این می‌نویسد که « نه می‌توانند رابطه جریانی و جناحی‌اش با راست سیاسی را منکر شوند و از دایره «خودی‌ها» کنارش بگذارند، نه می‌توانند از حضورش در دایره راست‌گرایان استقبال و برایش فرش قرمز پهن کنند.»

اعتماد در ادامه گزارش خود آورده است:  «آمدن یا نیامدن علی لاریجانی آن‌ طور که شنیده می‌شود به حضور یا عدم حضور چند کاندیدای شاخص دیگر بستگی دارد. سیدابراهیم رییسی، محمدجواد ظریف و اسحاق جهانگیری از جمله کسانی هستند که لاریجانی منتظر است تا ببیند تکلیف حضورشان در انتخابات چه خواهد شد. »

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت