رستم قاسمی: برنامه‌ای برای ائتلاف با محمد و رضایی نداریم

کد خبر: 1065912

وزیر سابق نفت گفت: قرار نبود ائتلافی بین ما برقرار باشد؛ ما برادریم ولی مردم تصمیم می‌گیرند که به چه کسی رای بدهند.

خبرگزاری تسنیم: رستم قاسمی وزیر سابق نفت امروز چهارشنبه(22 اردیبهشت) با حضور در ستاد انتخابات کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کرد.

رستم قاسمی پس از ثبت نام در انتخابات طی سخنانی اظهار داشت:‌ بیشترین توسعه در صنعت نفت کشور درست زمانی که تحریم های آمریکا،  سازمان ملل و اروپا حاکم بود اتفاق افتاد.

وی افزود: دولت مقتدر انقلابی با ترکیبی از بانوان و جوانان با حضور افراد باصلاحیت و با تجربه به دور از سیاست زدگی که امروز غده ای سرطانی بر کشور نشسته و به دلیل سیاست زدگی بر کشور متاسفانه شرایطی را بر مردم ایجاد کرده است که مردم را نگران و سفره‌ها را کوچکتر کرده است.

کاندیدای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: یکی از گام‌ها تغییر ریل گذاری اقتصادی کشور است. ما روابط با همه کشورهای دنیا به خصوص کشورهای همسو به غیر از رژیم صهیونیستی برقرار خواهیم کرد.حضور در میدان های کار و تلاش می تواند شرایط کشور را حتما تغییر دهد.

وی درباره دیدار انتخاباتی‌اش با سعید محمد و محسن رضایی گفت:  قرار نبود ائتلافی بین ما برقرار باشد. ما برادریم ولی مردم تصمیم می‌گیرند که به چه کسی رای بدهند.

قاسمی در پاسخ به این سوال که آیا هر سه در انتخابات شرکت می‌کنید؟ باید منتظر ماند و دید که نتیجه بررسی صلاحیت‌ها چه می‌شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ارتباط با پرونده بابک زنجانی  گفت:‌ اگر یک کارمند نفت در پرونده بابک زنجانی متهم باشد من پاسخگو هستم ما بیشترین فروش نفت را در سالهای 90 و 91 داشتیم و دنیا فقط چند کشور خاص نیست. ما تجربه بی اثر کردن تحریم ها را داشتیم اگر امروز در بسیاری از حوزه های کشور مشکلاتی وجود دارد، با تجربه می‌توان از مشکلات عبور کرد.

قاسمی درباره کاندیداتوری احمدی نژاد و همزمانی آن با ثبت نام برخی وزرای دولت‌های نهم و دهم گفت: این موضوع نشاندهنده توانمندی وزرای آن دولت است که این جرئت  را به خود داده‌‌اند که در انتخابات شرکت کنند.

وی درباره احتمال گیری در انتخابات در صورت ثبت نام آیت الله رئیسی تصریح کرد:‌ آقای رئیسی از بزرگان نظام هستند ولی هنوز اعلام کاندیداتوری نکردند و باید پاسخ به این سوال را موکول به آینده کرد. تا دیروز اطلاعاتی که داشتم این بود که دفتر یکی از مقامات قوه قضاییه کاندیداتوری ایشان را تکذیب کرده بود البته شاید دوستان اطلاعات جدیدی در این رابطه داشته باشند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره رویکردش در حوزه سیاست خارجی گفت:‌ من تجربه سفر به کشورهای مختلف و مذاکرات با سران کشورهای دنیا در حوزه اقتصادی  را دارم که به نتایج بسیاری خوبی هم رسید. بنابراین در گام اول با روابط بسیار خوب با همسایگان داشته باشیم  قبلا هم عرض کردم که در دوره‌ای که رئیس اوپک بودم با سران بسیاری از کشورها ارتباط داشتم و در محور مقاومت نیز با مقامات سران کشورهای مقاومت مذاکره داشتم.

به گزارش تسنیم، ثبت نام داوطلبان انتخابات 1400 از صبح دیروز شروع شده و تا شنبه 25 اردیبهشت‌ماه ادامه دارد و نتایج بررسی صلاحیت‌ها نیز 6 و 7 خردادماه توسط وزارت کشور اعلام خواهد شد

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت