عرف: از نامزدها توقع داریم که پروتکل‌ها رعایت شود/ثبت نام 130 نفر در انتخابات در دو روز گذشته

کد خبر: 1066108

رئیس ستاد انتخابات کشور:ما دیروز شاهد بودیم که پروتکل‌ها توسط یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری رعایت نشد.

باشگاه خبرنگاران :جمال عرف با حضور در تالار وزارت کشور از فرایند ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بازدید کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور امروز پنجشنبه با حضور در تالار وزارت کشور از فرایند ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بازدید کرد.

جمال عرف پس از بازدید از مراحل مختلف ثبت نام داوطلبان، در جمع خبرنگاران با تبریک عید فطر گفت: روند ثبت نام به درستی انجام می‌شود و تا دیروز ۱۳۰ داوطلب اقدام به ثبت نام کردند. با استفاده از ظرفیت مواد قانونی مانند مواد ۵۵ و ۵۹، ثبت نام را انجام می‌دهیم.

وی افزود: ماده ۳۵ قانون انتخابات تاکید دارد که ثبت نام کنندگان باید ویژگی‌هایی مانند رجل مذهبی سیاسی و مدیر و مدبر بودن را داشته باشند و اگر حائز این شرایط هستند ثبت نام کنند. داوطلبان همه مدارک را تحویل دهند تا ما در اختیار شورای نگهبان قرار دهیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: روند ثبت نام روند مناسبی است این روند را ادامه می‌دهیم.

عرف با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: به داوطلبان می‌گویم ما در شرایط کرونایی هستیم، وزیر کشور به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی است. توقع می‌رود در روز‌های ثبت نام دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم. اما دیروز شاهد بودیم یکی از داوطلبان این اصول بهداشتی را رعایت نکرده است که می‌خواهم به همه داوطلبان گوشزد کنم همه ما مسئولیت اجتماعی داریم که ایجاد تزاحم و تراکم نکنیم.

وی ادامه داد: اگر اینجا اعلام می‌کنند یک فرد با یک همراه بیاید، اما اینکه داوطلبی در خیابان‌های اطراف تجمع کنند، همه ما مسئولان ستاد و رسانه‌ها این مسولیت اجتماعی را باید گوشزد کنیم. داوطلبان اصول بهداشتی اعلام شده را مراعات کنند، در غیراینصورت چه توقع داریم افرادی که اینجا هستند و ۴۰ کاربر که ۵۰ ساعت باید کار کنند، برایشان مشکل ایجاد نشود.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره هماهنگی با شورای نگهبان و چگونگی تحویل مدارک داوطلبان گفت: براساس قانون و هماهنگی با شورای نگهبان همین بازه زمانی ۵ روزه و هر روز ۱۰ ساعت کافی است و ضرورتی برای افزایش زمان نداریم‌

عرف درباره تحویل مدارک ثبت نام کنندگان براساس ابلاغیه اخیر شورای نگهبان گفت: ذیل ماده ۵۹ که در اطلاعیه ۱۴ هم اعلام کردیم این ظرفیت وجود دارد که همه مدارک داوطلبین در اختیار قرار بگیرد و مدارک داوطلبان در پایان آخرین روز ثبت نام به شورای نگهبان تحویل داده می‌شود.

حجم ویدیو: 4.42M | مدت زمان ویدیو: 00:01:54 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت