در گفتگو با فردا مطرح شد؛

واعظ آشتیانی: نظام در حال تحمل احمدی‌نژاد است

کد خبر: 1067102

فعال سیاسی اصولگرا گفت: البته تأیید یا عدم تأییدصلاحیت نامزدها در حیطه اختیارات شورای نگهبان است. قطعا شورای نگهبان به استناد قانون در این حوزه اعلام نظر می کند. شورای نگهبان نه با کسی تعارف و نه خرده حسابی دارد. آنچه قانون و مقررات اقتضا می کند درباره آقای احمدی نژاد تصمیم گیری خواهد شد.

گروه سیاسی فردا؛ احمدی نژاد آمد و در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. او اعلام کرد درصورت عدم تأییدصلاحیت نه رأی می دهد و نه از نامزدی حمایت می کند.

واعظ آشتیانی در گفتگو با فردا درباره نقش و تأثیرگذاری محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 گفت: مردم از عملکرد دولت آقای روحانی دلخوری هایی دارند و دولت هم متأسفانه در عرصه اقتصادی و برخی عرصه های دیگر ناموفق بود، احمدی نژاد فکر می کند اگر رأی ندهد یا انتخابات را تحریم کند، قشر عظیمی از مردم پای صندوق های رأی حاضر نمی شوند بنابراین می خواهد بگوید «چون من نیامدم مشارکت مردم در انتخابات کم بود».

وی افزود: در واقع احمدی نژاد می خواهد یک موضوعی را که اصلا به او ارتباطی ندارد، به نیامدن خودش گره بزند حال آنکه با عدم مشارکت احمدی نژاد در انتخابات، حمایت او از یک نامزد یا تکذیب حمایت او از یک نامزد هیچ تأثیری ندارد و هیچ اتفاق جدیدی نخواهد افتاد.

فعال سیاسی اصولگرا گفت: هر چند نمی توانیم بگوییم احمدی نژاد مطلقا طرفدار ندارد، اما تعداد طرفدارانش آنقدر نیست که تصور شود تأثیرگذار است یا مشکلاتی را برای حضور مردم در انتخابات ایجاد می کند.  

وی ادامه داد: احمدی نژاد امروز تبدیل به اپوزیسیون داخلی با یک ادبیات مخرب شده و خودش فکر می کند ادبیاتش خیلی فاخر و تأثیرگذار است. او با این ادبیات در پازل دشمن و بدخواهان نظام بازی می کند، معتقدم نظام دارد با بزرگواری احمدی نژاد را تحمل می کند شاید او به خودش بیاید و در نوع رفتار و نگاهش تجدیدنظر کرد.

واعظ آشتیانی با بیان اینکه امیدواریم آقای احمدی نژاد در رفتار، گفتار و کردارش تجدیدنظر کند، یادآور شد: همان طور که نگاه احمدی نژاد از آغاز دولت دهم به یکباره در مقایسه با دولت نهم تغییر کرد، امیدواریم نگاه او دوباره به دوره دولت نهم و دوره شهرداری او برگردد.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: البته تأیید یا عدم تأییدصلاحیت نامزدها در حیطه اختیارات شورای نگهبان است. قطعا شورای نگهبان به استناد قانون در این حوزه اعلام نظر می کند. شورای نگهبان نه با کسی تعارف و نه خرده حسابی دارد. آنچه قانون و مقررات اقتضا می کند درباره آقای احمدی نژاد تصمیم گیری خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت