دولت اغراق نمی‌کند

کد خبر: 1112996

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی درباره خبرهای خوب اقتصادی دولت توضیحاتی را ارائه داد.

متن یادداشت حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

دولت قبل اشتباه می کرد که موقع مذاکرات پالسهای غلط و اشتباه می داد و طرف مذاکره را جسارت می بخشید تا مطالباتش را بالا ببرد اما امروز مسئله مذاکرات وین مستقل از مسائل اقتصادی کشور در دستورکار دولت است و ما نباید اینها را به هم گره بزنیم و بگوییم این دولت دارد نقطه مقابل دولت گذشته عمل می کند.

دولت سیزدهم در ابتدای کار خودش شروع به واردات و ذخیره کالا کرد، ذخایر کالاهای اساسی در کشور به اندازه 4 ماه افزایش پیدا کرده است. پس اگر دولت به جامعه اطمینان خاطر می دهد که مردم نگران نباشند نباید آن را به موضوع مذاکرات وین مربوط کرد.

گزارش رئیس جمهور درباره گشایش های اقتصادی و گزارش معاون اول رئیس جمهور درباره فراوانی کالا در کشور درست است. هر دو این گزارش ها مستند به استناد محکم و قوی است.

یکی از شواهد گزارش رئیس جمهور آن است که رئیس بانک مرکزی اعلام کرد در 7 ماهه اول امسال به اندازه 1399 درآمد ارزی حاصل از فروش نفت داشتیم. پس معلوم می شود گشایش پدید آمده است. جالب آن است که این درآمد ارزی این طور نبوده که جایی گیر کند یا بلوکه شود.

الان شاهد این هستیم 3.5 میلیارد دلار از مطالبات بلوکه شده ایران آزاد شد، این هم گشایش محسوب می شود. یادمان نرود که دولت قبل می گفت «نمی توانیم واکسن وارد کنیم چون اف ای تی اف را تصویب نکردیم و تحریم هستیم» اما این دولت به کشور بسیار انبوه واکسن وارد کرد. این هم یک گشایش است.

البته معنای این سخن آن نیست که مردم الان حاصل این گشایش ها را به صورت ملموس و محسوس در زندگی معیشتی خودشان درک می کنند. این گزارش ها حکایت از آن می کند که در ماه های آینده آثار مثبت این گشایش ها نمایان خواهد شد بنابراین دولت نمی خواهد اغراق یا زیاده‌گویی کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید