آیت‌الله جنتی: مردم کنار بکشند مفهوم بدی خواهد داشت

کد خبر: 1114052

رئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امیدوارم شورای هماهنگی بتواند هماهنگ و هم‌صدا با مردم برنامه‌های خود را اجرا کند و مردم احساس کنند که در مسائل حضور دارند و شخصیت خود را بازیابی کنند.

رئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امیدوارم شورای هماهنگی بتواند هماهنگ و هم‌صدا با مردم برنامه‌های خود را اجرا کند و مردم احساس کنند که در مسائل حضور دارند و شخصیت خود را بازیابی کنند.

آیت‌الله احمد جنتی رئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید این شورا که صبح امروز برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از قدیمی‌ترین شوراهاست که از ابتدای انقلاب شکل گرفت و قرار بر این بود که یک صدا از این نظام بیرون بیاید.

وی افزود: هماهنگی تبلیغات اسلامی از صداوسیما تا نهادها و رسانه‌ها همه یک حرف بزنند و اختلاف رأی و نظری پیش نیاید که تا حدود زیادی هم موفق بوده است. سعی ما این بوده کارها مردم باشد چراکه انقلاب مردمی بوده و تا زمانی که پشتوانه مردم را دارد، قدرتمند خواهد بود. ما گفتیم مردم را به صحنه بیاورید و در هر مراسمی مردم متولی کار می‌باشند. اگر نهاد دیگری هم هست باید همین حالت را داشته باشد؛ در مراسمی چون 22 بهمن باز هم مردم‌محور باشند.

رئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: دنیا روی این مسئله حساب می‌کند و سعی بر این بود که مراسمات ما رنگ و بوی مردم را داشته باشد؛ این افتخاری برای ما و نظام است و این افتخار باید همیشه به قوت خود باقی بماند. یعنی زیر لوای مقام معظم رهبری بتوانیم مسیر خود را ادامه دهیم.

آیت‌الله جنتی اضافه کرد: خدا را شاکرم که الطاف خدا همیشه همراه ما بوده و این وحدت کلمه بوده، هست و خواهد بود. این میزان برنامه در طول این سال‌ها برگزار شده که با مدیریت شورای هماهنگی بوده و لازم است که در آینده نیز چنین رویه‌ای حاکم باشد. اگر مراسمات ما با حضور پرشور مردم نباشد، خوشایند نیست.

وی با بیان اینکه من از مردم خاضعانه تشکر می‌کنم و خداوند متعال می‌خواهم که الطافش را شامل حال مردم کند، تصریح کرد: مردم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مردم بودند که امام و رهبر را انتخاب کردند و در همه صحنه‌ها حاضر شدند. امیدوارم شورای هماهنگی بتواند هماهنگ و هم‌صدا با مردم برنامه‌های خود را اجرا کند و مردم احساس کنند که در مسائل حضور دارند و شخصیت خود را بازیابی کنند. سعی ما بر این بوده که کاری کنیم که یک صدا از نظام بیرون بیاید و همین موفقیت را به فضل خدا داشته‌ایم.

رئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: از رهبر معظم انقلاب تشکر می‌کنم که چنین مسئولیتی را به آقای موسی‌پور دادند. همه رسانه‌ها از صداوسیما گرفته تا دیگر رسانه‌ها باید هماهنگی خود را در خدمت به مردم داشته باشند. هرچه از مردم نجیب و مجاهد و همیشه در صحنه تشکر کنیم کم است و به همین جهت است که دشمن امیدش قطع شده است که از طریق مردم به نظام ضربه بزند. وظیفه همه ما حفظ تقوا است؛ تقوا باید محور کار ما باشد و سیاست اقتصاد و هر حرکت ما باید براساس تقوا باشد.

وی در پایان اظهار داشت: همه باید در مسئولیتی که به آقای موسی‌پور سپرده شده به ایشان کمک کنند؛ اگر کارهای ما بر مبنای رضایت خداوند باشد خدا نیز به ما کمک می‌کند./تسنیم

 موسی‌پور: مقابله با جنگ تبلیغاتی دشمن باید دغدغه همه مسئولان و ارکان نظام باشد

رئیس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه مقابله با جنگ تبلیغاتی دشمن باید دغدغه همه مسئولان و ارکان نظام باشد، گفت: اگر در این جنگ پراکنده عمل کنیم نمی توانیم در برابر آرایش منظم دشمن توفیقی داشته باشیم.

موسی‌پور

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام موسی پور رئیس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید این شورا که صبح امروز برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه مهر تایید رهبر انقلاب بر خدمات صادقانه آیت الله جنتی و رضایت از عملکرد ایشان حسن ختامی شایسته بر پایان این مسئولیت بود، گفت: آیت الله جنتی عمر خود را در راه تعظیم شعائر اسلامی صرف کردند.

وی افزود:‌ رهبر انقلاب در مورد نظام مقدس اسلامی تعبیری دارند که اولین بار از زبان ایشان که در سال 89 به شهر قم داشتند، شنیدم.  در نشستی که با حضور اعضای هیئت دولت و دیگر مسئولان استانی در محضر رهبر انقلاب داشتیم  بنده اشاراتی به دستاوردهای نظام در طول سه دهه انقلاب در استان قم کردم. بعد از مراسم خدمت رهبر انقلاب رسیدم ایشان گفتند که گزارش که بیان کردید، خوب بود و باید منتشر شود.

رئیس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند که نظام اسلامی مقتدرِ مظلوم است، خاطرنشان کرد: امروز اقتدار نظام به قدری است که دشمنان نظام اسلامی نیز به آن اعتراف می کنند به طوری که حتی برخی عناصر رژیم پهلوی به اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی فخر و مباهات می کنند. امروز بزرگترین ارتش دنیا  از جلوه های اقتدار ایران وحشت دارد.

موسی پور با بیان اینکه وقتی یک قلدر را در سطح منطقه سر جای خود بنشانید نشاندهنده اقتدار است، عنوان کرد: هیچ قدرتی در دنیا این جرئت را ندارد که به ناو آمریکایی اخطار دهد یا اینکه پهپاد پیشرفته او را در آسمان مورد هدف قرار دهد و یا  پایگاه نظامی او را موشک باران کند.

وی با تاکید بر اینکه  باید این اقتدار را با دوران ذلت و نکبت پهلوی و قاجار مقایسه کنیم، گفت:  متاسفانه نتوانستیم این اقتدار را به درستی تبیین کنیم.  اما در حوزه مظلومیت، یکی از مظلومیت های نظام اسلامی ما این است که رسانه های نظام سلطه با همه ابزارهای تبلیغاتی از جمله  با بدبین کردن مردم، شایعه پراکنی و کوچک نمایی دستاوردها و ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی و بزرگ جلوه دادن مشکلات کشور  به مقابله با جمهوری اسلامی پرداخته‌اند.

موسی پور با بیان اینکه  متاسفانه در حوزه تبلیغات اسلامی در تراز نظام جمهوری اسلامی عمل نکردیم و این گلایه رهبر انقلاب و دغدغه ایشان است، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اخیرا تاکید کردند که جبهه جنگ در برابر دشمن امروز تبدیل به  جبهه رسانه ای شده و ما در این زمینه کمکاری و ضعف داریم و لازم است که قوی تر و هوشمندانه تر عمل کنیم که بدون شک برای تحقق این مهم نیازمند یک برنامه ریزی دقیق هستیم.

رئیس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه مقابله با جنگ تبلیغاتی دشمن باید به دغدغه همه مسئولان و ارکان نظام تبدیل شود، گفت: ما نیازمند هماهنگی، همکاری و هم افزایی و انسجام فعالیت های تبلیغاتی و رسانه ای هستیم. اگر در این جنگ پراکنده عمل کنیم نمی توانیم در برابر آرایش منظم دشمن توفیقی داشته باشیم.

وی افزود: ساده انگاری تبلیغات اسلامی ما را به نتیجه مطلوب نمی رساند و به همین خاطر ما نیازمند اتاق های فکر در این حوزه هستیم. در همین راستا بهره‌مندی از ظرفیت عظیم هیئات و نیروی انسانی جوان و انقلابی یکی از محورهای اصلی برنامه بنده برای مدیریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است. همچنین جهاد تبیین با استفاده از ابزارهای نوین و فضای مجازی ظرفیت عظیمی است که باید به نحو احسن از آن استفاده کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها