آیت‌الله جنتی: دانشجویان امروز، مسئولان فردای کشور هستند

کد خبر: 1114888

دبیر شورای نگهبان گفت: دانشجویان امروز مسئولان فردای کشور هستند، امروز هرجور پرورش یابند، آثارش فردا ظاهر می‌شود، بنابراین باید در پرورش و کمال آنها دقت و تلاش شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه) در نطق پیش از دستور جلسه شورای نگهبان ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب(س) گفت: ایشان قهرمان کربلا و عالِمَةٌ غَیرُ مُعَلَّمَةٍ، فَهِمَةٌ غَیرُ مُفهَّمَةٍ هستند.

وی در تشریح شخصیت والای حضرت زینب(س) تصریح کرد: ایشان یک انسان مقتدر، با صلابت و یادآور قدرت و صلابت امیرالمومنین علی(ع) بودند که مردانه در میدان بلا و مصیبت ایستادگی کردند.

دبیر شورای نگهبان افزود: حضرت زینب(س) شهادت برادران و فرزندان و اسیری را تحمل کردند و در میدان‌های بسیار سخت همچون برخورد با قدرت حاکم و حضور در مجلس یزید بدون ترس، واهمه و وحشت نشان دادند که دختر حضرت علی (ع) هستند.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه حضرت زینب با صبر، ثبات قدم، مقاومت و ایستادگی خود آبروی بیشتری را برای اسلام و آل علی(ع) به یادگار گذاشت، گفت: خداوند ما را قدردان این بانوی بزرگوار و آل پیامبر(ص) قرار دهد تا بتوانیم راه ایشان را ادامه دهیم.

وی افزود: آثار و برکات این صبر و ثبات قدم را در انقلاب اسلامی ایران هم به چشم خود دیدیم که مردم با تاسی از حضرت زینب(س) با صلابت در مقابل دشمن ایستادند و توانستند خود، جامعه و انقلاب را حفظ کنند.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز دانشجو، این روز را به همه دانشجویان تبریک گفت و عنوان کرد: روز دانشجو روز بسیار مبارکی است، باید اهمیت بیشتری به نسل دانشجو بدهیم.

آیت‌الله جنتی دانشگاه را محل تربیت دانست و تاکید کرد: دانشجویان امروز مسئولان فردای کشور هستند، امروز هر جور پرورش یابند، آثارش فردا ظاهر می‌شود؛ بنابراین باید در پرورش و کمال آنها دقت و تلاش شود./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها