نماینده زابل: طلسم انتقال آب دریای عمان را بشکنیم

کد خبر: 1119216

نماینده مردم زابل در مجلس تاکید کرد: تمام نقاط ایران می توانند از دریای عمان استفاده کنند و این مشکل زیست محیطی و کمبود آب ایجاد نمی کند و دنیا از این دریا برداشت می کند ولی ما خودمان، خودمان را از آن محروم کرده ایم.

حبیب اله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 7 دی) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات طرح انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان و در موافقت با آن اظهار داشت: تنها نقطه ای که در دنیا به صورت مصنوعی آن را خشک کرده اند و به سرزمین سوخته تبدیل کردند سیستان و بلوچستان است؛ عصاره همه بدخواهان بشریت دست در دست هم داده اند تا به ایران لطمه بزنند و آن بند را ساختند.

وی افزود:‌ هرساله تقریبا 4 میلیارد مترمکعب آب آورده داشتیم اما امسال یک مترمعکب هم نداریم. این بند را دایر کردند و یک قطره آب هم به سیستان نمی آید و مردم از استان کوچ می کنند چرا که آب شرب ندارند.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای تصریح کرد: انتقال آب دریای عمان برای سیستان و بلوچستان نیست، مثل راه آهنی که از چابهار شروع می شود و به سرخس ختم می شود. سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و حتی خراسان شمالی مشکل بی آبی را دارند و این طلسم باید شکسته شود.

دهمرده گفت: تمام نقاط ایران می توانند از دریای عمان استفاده کنند و این مشکل زیست محیطی و کمبود آب ایجاد نمی کند و دنیا از این دریا برداشت می کند ولی ما خودمان، خودمان را از آن محروم کرده ایم.

وی تاکید کرد: خودمان خودمان را تحریم کرده ایم و ربطی به آمریکا و انگلیس ندارد و موضوع سوءمدیریت بوده است چرا که خیلی قبل تر باید این کار را انجام می دادیم.

نماینده مردم زابل افزود: موضوع انتقال آب از دریای عمان باعث برطرف کردن مشکلات استان می شود و دولت آیت الله رئیسی به این موضوع اعتقاد دارد.

دهمرده با بیان اینکه مقام عظمی ولایت در بسیاری از سخنرانی‌ها بر استان بر موضوع تامین آب مردم استان سیستان و بلوچستان تاکید دارند، ادامه داد: چاره ای جز انتقال آب از دریای عمان نمی ماند و راه و گزینه ای دیگر وجود ندارد، از شما درخواست دارم تا این طلسم آب یک بار برای همیشه شکسته شود./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها