نماینده مجلس: به جای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید جلوی انحرافات را بگیریم

کد خبر: 1120054

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی با این توجیه که در کشور رانت ایجاد کرده، درست نیست و به جای این کار، باید با کسانی که رانت خواری کردند، برخورد شود.

نماینده مجلس: به جای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید جلوی انحرافات را بگیریم

سید غنی نظری درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، گفت: یکی از دلایلی که برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مطرح می‌شود، آن است که ارز ۴۲۰۰ تومانی انحراف دارد و به جیب عده‌ای از دلالان رفته است، در حالی که برای یک دستمال نباید قیصریه را به آتش کشید.

وی بیان کرد: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی با این توجیه که در کشور رانت ایجاد کرده، درست نیست و به جای این کار، باید با کسانی که رانت خواری کردند، برخورد شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما به جای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید جلوی انحرافات را بگیریم. در حال حاضر ارز ۴۲۰۰ تومانی به تعدادی از کالاهای اساسی داده می‌شود و ما باید نظارت‌های خود را تقویت کنیم تا کالاهای اساسی به قیمت ارزان به دست مصرف‌کنندگان برسد.

نظری تاکید کرد: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث می‌شود طبقات ضعیف جامعه دچار مشکلات اساسی معیشتی شوند و نباید ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نکته قابل توجه دیگر آن است که شاید به ظاهر ارز ۴۲۰۰ تومانی از چند کالای اساسی حذف شود، اما به محض آنکه این کار اتفاق بیافتد، مطمئن باشید که قیمت بیش از ۲۰۰ کالا گران می‌شود. اغلب نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ مخالفت خود را با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مطرح خواهند کرد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها