معاون اول دادستان: «دشمن‌شناسی» ویژگی‌ بارز سردار سلیمانی بود

کد خبر: 1120378

معاون اول دادستان کشور «دشمن‌شناسی» را ویژگی بارز سردار سلیمانی دانست و گفت: در برخی مقاطع فکر کردیم با لبخند زدن و قدم زدن با دشمن، دل‌های آنها با ما صاف خواهد شد اما طبق گفته قرآن ما پشیمان شدیم!

معاون اول دادستان: «دشمن‌شناسی» ویژگی‌ بارز سردار سلیمانی بود

حجت‌الاسلام سید محسن موسوی معاون اول دادستان کل کشور امروز در همایش ابعاد بین‌المللی و حقوقی ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در لانه جاسوسی سابق آرمیکا برگزار شد، با اشاره به ارادت سردار سلیمانی به اهل بیت (ع) و تلاش آن شهید برای دفاع از حرم اهل بیت اظهار کرد: وقتی داعش، توحش را به اوج خود رساند و انسان‌ها را زنده‌زنده می سوزاند و سر می‌برید، قصد آنها تعرض به اهل بیت بود، سردار دل‌ها بند پوتین‌‌ها را بست و شجاعانه به مقابله با داعش پرداخت.

وی ادامه داد: مکتب اهل بیت‌(ع)، مکتب شجاعت است و در سراسر تاریح دشمنان اهل بیت و آزادی و آزادی‌خواهی نمی‌توانستند عظمت اهل بیت (ع) را تحمل کنند و همیشه می‌خواستند سر راه آنها مانع ایحاد کنند و همیشه با بزرگان این مکتب مقابله کردند و نمی‌خواستند حکومت باعظمت شیعی برپا شود.

معاون اول دادستان کل کشور تصریح کرد: بزرگ‌ترین محافل علمی دینی دنیا در زمان شیخ مفید و شیخ طوسی و سید رضی بود اما خلفای عباسی نتوانستند آن را تحمل کنند و کتابخانه‌ها را به آتش کشیدند.

وی اضافه کرد: یک جایی که عظمت مکتب اهل بیت ظهور و بروز یافت، انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی بود و از همان ابتدا دشمنان اسلام که خوابشان را آشفته و زحماتشان را بر باد رفته می‌دیدند، برای ایران توطئه کردند و هر تصمیمی که می‌خواستند از لانه جاسوسی تنظیم می‌شد.

موسوی گفت: امروز به واسطه حضرت امام، در همین مکان روی ننگین‌ترین پرچم دنیا گام برمی‌داریم؛ عظمت اسلام را دیدند، مخالفت‌ها و جنایات و ترورها و تخریب‌ها را شروع کردند و تحریم و جنگ را تحمیل کردند و در آخر گروه وحشی داعش را ایجاد کردند تا با اسلام و اسلام‌خواهی مبارزه کنند.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی با عشق و ارادت به اهل بیت و امام خامنه‌ای و شناختی که از دشمن خونخوار داشت برای مقابله با این دشمن به پا خواست و گروه‌های مردمی را در عراق و سوریه راه‌اندازی کرد و اجازه نداد علیه عزت اسلام و مسلمین کاری انجام شود؛ اینجاست که ما پی به عظمت سردار بزرگ عالم اسلام می‌بریم که کار او، کارستان بود و یکی از خصوصیات بارز او دشمن‌شناسی او بود؛ باید بدانیم که نیاز امروز جامعه ما دشمن‌شناسی است.

موسوی یادآور شد: ‌بزرگ‌ترین معضل ما این است که دشمن را فراموش کریم و اهداف شوم آن را برای جوانان تبیین نکردیم و فجایع  جنایت آنها را تشریح نکردند اما آنها با ابزار تبلیغاتی چه چیزها که به خورد جوانان نمی‌دهند؛ باید در سطح گسترده عظمت اسلام و کار بزرگ سردار سلیمانی و اهداف دشمن را تبیین کنیم؛ آیات متعدد قرآن در رابطه با دشمن‌شناسی تأکید دارد.

وی افزود: باید دقت و توجه کنیم و متأسفانه مقداری فاصله گرفتیم از فرهنگ قرآنی، قرآن داد می‌زند که تکیه بر دشمن نداشته باشید؛ اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی‌ها بحث دشمن‌شناسی را بیان می‌کند به این علت است که قرآن می‌گوید به دشمن تکیه نکنید که در لحظات حساس شما را رها می‌کند.

موسوی ادامه داد: آیا با توجه به خیانت‌های دشمن، باز هم باید به آنها تکیه کنیم؟ آنها با دین و آزادی‌خواهی ما مخالفند و حمایت آنها از شاه به این دلیل بود؛ باید توجه به آیات قرآن داشته باشیم و دشمن را بشناسیم و سردار سلیمانی دشمن را می‌شناخت؛ اینها وقت نیاز ما را رها خواهند کرد و اینقدر نامرد و ظالم هستند که حتی دارو را تحریم کرده‌اند؛ در صنعت، خودرو،  دارو و هر جا که نیاز به آنها داشتیم ما را تحریم کرده‌اند.

معاون اول دادستان کل کشور گفت: قرآن می‌گوید که دشمنان من و دشمنان خودتان را دوست تلقی نکنید؛ در برخی مقاطع لبخندهایی زدیم و دست دوستی دراز کردیم و فکر کردیم با لبخند زدن و قدم زدن با دشمن دل‌های آنها با ما صاف خواهد شد اما طبق گفته قرآن ما پشیمان شدیم! محال است که با رفتن به سمت دشمن بتوانیم مشکلاتمان را حل کنیم، پیشرفت و رفع مشکلات ما تنها از راه توسعه علمی و کار و تلاش از درون است.

وی ادامه داد: ما بسیجیان و کسانی که دل در گرو اسلام و نظام داریم، باید گوش و دلمان به دهان و سخنان مقام معظم رهبری باشد و هر جا گوش فرا دادیم، نجات یافتیم و هرگاه برخلاف آن عمل کردیم به ذلت رسیدیم؛ مگر نرفتیم به سمتشان و برجام را امضا نکردیم؟ نتیجه چه شد؟ تحریم‌ها و ضربه‌های آنها بیشتر شد؛ وقتی عزت را به ارمغان می‌آوریم که در همه زمینه‌ها قوی شویم.

موسوی خاطرنشان کرد: یکی از رموز موفقیت سردار سلیمانی، پیروی از حضرت آقا، از اهل بیت و دشمن‌شناسی او بود؛ فکر می‌کردند می‌توانند با شهادت سردار سلیمانی آرامشی برای خود ایجاد کنند اما کور خواندند چرا که سردار سلیمانی یک مکتب است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها