معاون پارلمانی رئیس‌جمهور : مشخص است که دشمنان باید از قدرتمندتر شدن ما نگران شوند

کد خبر: 1120411

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: ما وظایف سنگینی در قبال سردار سلیمانی داریم و باید ابعاد مختلف مکتب شهید سلیمانی را به درستی بیان کنیم و در این مسیر تا جائی که توان داریم تلاش کنیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور : مشخص است که دشمنان باید از قدرتمندتر شدن ما نگران شوند

سیدمحمد حسینی در نخستین همایش علمی و پژوهشی مکتب شهید سلیمانی که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به خصوصیات فردی و شخصیتی سردار سلیمانی گفت: سربازان، بسیجیان و نیروهایی که در کنار سردار سلیمانی بودند یک ارتباط عاطفی و صمیمی و دلدادگی با سردار داشتند و اینگونه نبود که سردار سلیمانی چون یک فرمانده است تنها فرمان بدهد و نیروها هم فقط رفع تکلیف و انجام وظیفه کنند. سردار سلیمانی یک انسان عارف و عاشق و دلباخته حق و متخلق به اخلاق حسنه و مردم دار و مردم باور بود و کسانی هم که پیرامون سردار بودند چنین روحیه‌ای را داشتند.

حسینی افزود: معروف و مشهور شدن به تنهایی کافی نیست و خداوند باید مهر انسان ها را در دلها بیاندازد تا محبوب باشد و اگر امام(ره) پایگاه مردمی و محبوبیت را نداشت نمی‌توانست رژیم شاهنشاهی را سرنگون کند.

وی با اشاره به محبوبیت سردار سلیمانی در میان مردم تأکید کرد: همانگونه که ثروت می‌تواند در دست یک انسان مؤمن تبدیل به خیر شود، شهرت و موقعیت هم می‌تواند اگر در جهت درست به کار گرفته شود منشأ برکت و حرکت شود و اگر در کنار اینها محبوبیت هم باشد، تأثیر دوچندان دارد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اظهار داشت: خداوند باید بخواهد تا که یک فرد محبوب شود. خدا هم یک قوانین، نظم و سنت‌هائی دارد و اگر انسان براساس آن سنت‌ها حرکت کرد خدا هم او را محبوب خواهد کرد. خدا وقتی اراده کند براساس آنچه فرموده انسان بلندآوازه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: درست است 41 سال سردار سلیمانی زحمت کشید و از کشوری به کشوری برای کمک به مظلومان می‌رفت و به مردم خدمت می‌کرد اما این تلاش هیچ وقت سردار را خسته نکرد. اینکه یک عده مانند سردار سلیمانی تا آخر ایستادگی کنند و خسته نشوند یعنی مکتب سلیمانی زنده است.

حسینی با اشاره به برخی تلاش‌ها برای ایجاد دوگانه کاذب میدان و دیپلماسی گفت: مگر می‌شود بین میدان و دیپلماسی یکی را انتخاب کرد؟ نظام باید از هر دو اهرم استفاده کند و هر دو مکمل هم هستند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اضافه کرد: هر جا که در سطح منطقه معضل و مشکلی پیش می‌آمد این سردار سلیمانی بود که معماها را حل کرد و به کمک مردم منطقه می شتافت. او زحمات بسیار و مجاهدت فراوانی در ایران و کشورهای مختلف کشید و نام او و راه او تا همیشه روشن است.

حسینی افزود: در روز تشییع پیکر سردار سلیمانی دیدید با چه شکوهی این مراسم برگزار شد چرا که مردم قدر حافظان دین و ناموس و امنیت کشور را می دانند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: ما وظایف سنگینی داریم و باید ابعاد مختلف مکتب شهید سلیمانی را به درستی بیان کنیم و در این مسیر تا جائی که توان داریم تلاش کنیم چرا که مکتب حاج قاسم همان مکتب امام خمینی (ره) و ادامه مکتب امام حسین (ع) است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در خاتمه با اشاره به نگرانی غرب و آمریکا از پرتاب ماهواره سیمرغ توسط ایران گفت: مشخص است که دشمنان باید از قدرتمندتر شدن ما نگران شوند. هر زمان اقتدار ما مشخص می‌شود آنها نگران می‌شوند و ما باید توانائی‌های خود را نشان دهیم که بتوانند نمی توانند چیزی را بر ایران قوی تحمیل کنند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها