خط و نشان سپاه برای گروهک‌های تروریستی

کد خبر: 1128295

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه با کوچک‌ترین خطا تمام مقرهای گروه‌هک تروریستی را منهدم می‌کنیم، گفت: اگر گروهک‌ها دست از پا خطا کنند، ما واکنش سختی خواهیم داشت.

خط و نشان سپاه برای گروهک‌های تروریستی

سردار سرتیپ پاسدار محمدتقی اوصانلو در نشست صمیمی با اصحاب رسانه استان آذربایجان‌غربی که صبح امروز به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: تمام دوران دفاع مقدس با تحریم و ممانعت استکبار از ورود ساده‌ترین تجهیزات نظامی مواجه بودیم. ایستادگی در برابر تحریم طی 8 سال دفاع مقدس نمود عینی عزت ملت ایران اسلامی بود که در نهایت به پیروزی انجامید. با وجود تمام تحریم‌ها به سازنده اصلی‌ترین و پیشرفته‌ترین مهمات تبدیل شده‌ایم.

وی افزود: خودکفایی در امکانات و تجهیزات پس از 41 سال تحریم نشانه زبونی استکبار است. اگر به فرامین رهبر انقلاب مبنی بر مردمی کردن عرصه‌های مختلف توجه می‌شد امروز در تمام موارد شاهد خودکفایی و بی‌نیازی بودیم.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه عنوان کرد: قطار انقلاب در مسیر خود حرکت می‌کند و هر کس نتواند با این انقلاب اسلامی سازگار باشد از قطار بازمی‌ماند.

وی با اشاره به جنگ‌طلبی و اقدامات استکبار با کمک حامیان منطقه‌ای خود گفت: آنچه آن‌ها می‌خواستند، حذف نام فلسطین از تاریخ بود اما هرگز در این مورد نتوانستند پیروز شوند. ایجاد جنگ‌های نیابتی و منطقه‌ای به همین دلیل بود که با هوشیاری مردم انقلابی ناکام مانده است.

سردار اوصانلو عنوان کرد: در طول انقلاب اسلامی، دشمن در تلاش برای ناامن کردن منطقه بوده تا صف دولت از مردم جدا شود. این ابزار برای ناامید کردن مردم از نظام و خدمات دولت بوده است. اقدامات مختلف دشمن برای نفوذ در کشور از طریق مرزها همواره با پشتیبانی آمریکا و استکبار وجود داشته و از همان ابتدا آل‌سعود به عنوان گاو شیرده آن‌ها مشغول تامین مالی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه هر کار و اقدامی که باشد ما قادر به انجام آن هستیم، ابراز داشت: سپاه با محوریت قرارگاه حمزه(ع) طرح ایجاد امنیت را از سال 90 آغاز کرده و جرثومه‌های استکبار را در منطقه نابود کرده و در کنار آن نیز خدمات بسیاری ارائه داد. بیش از 1100 کیلومتر جاده در مناطق سنگی و صعب العبور ساخته شده که این نمادی از ایثار و اقتدار نیروهای مسلح و سپاه است. پاکسازی جرثومه‌های فساد از منطقه انجام شد و با رشادت رزمندگان سپاه شاهد امنیت پایدار در منطقه و مرزها هستیم.

وی اضافه کرد: استقرار در ارتفاعات بالای 2 هزار و 500 متر در بهترین وضعیت قرار دارد و تا آن مناطق هم برق‌رسانی کرده‌ایم. کابل‌های برقی که در این مناطق جای‌گذاری شده، با همت صنعتگران داخلی ساخته شده و دارای شرایطی نظیر ضد رطوبت، ضد ضربه و ضد موش خوردگی هستند. متخصصان صنعت برق هم در برابر کار جهادی رزمندگان مبهوت بودند.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه، گفت: در حوزه پزشکی، هم اکنون قابلیت ارتباط زنده پزشکان در درمانگاه شهری با پایگاه‌های واقع در مناطق صعب‌العبور وجود دارد که این امر هم اقدامی جهادی بوده است.

وی با اشاره به اینکه امنیت پایدار تنها با نیروی نظامی و سلاح محقق نمی‌شود، خاطرنشان کرد: وظیفه قرارگاه حمزه(ع) در کنار اقدام نظامی، فعالیت امنیتی هم هست که در این مورد اصل بر مردمی کردن است. دلیل دشمنی همیشگی با منطقه شمالغرب و قرارگاه حمزه(ع) این است که تمام امنیت بر پایه مردم است و همین موضوع برای دشمن قابل تحمل نیست.

سردار اوصانلو اذعان داشت: راه‌اندای بیمارستان‌‌های صحرایی، تخت‌های نقاهتگاهی ویژه کرونا و توزیع بسته‌های معیشتی در میان اقشار کم‌درآمد و مرزنشین جزو اقدامات شاخصی بوده که در راستای ایجاد امنیت پایدار انجام شده است.

وی با اشاره به کشفیات سال‌جاری توسط قرارگاه حمزه(ع)، بیان داشت: دشمن در طول تاریخ انقلاب اسلامی، همواره در تلاش برای ناامن جلوه دادن کشور و منطقه بوده که در همین راستا 5 هزار و 600 قبضه سلاح شکاری و 87 هزار مورد مهمات جمع‌آوری شد که از این میزان حدود 70 درصد مربوطه به آذربایجان‌غربی است. در سال‌جاری در بحث انهدام گروهک‌ها اقدامات قابل توجهی انجام شده که همراه با کشفیات بوده است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه، در خصوص ترورهای ناجوانمردانه گروهک‌ها در منطقه نیز گفت: دشمن وقتی از جایی ناامید شود، تنها راهکارش ترور است. گروهک‌ها هم به عنوان نماینده آمریکا و استکبار همین مسیر را دنبال می‌کنند که به عنوان مثال شهید کردن کشاورز و اهالی روستاها را می‌توان نام برد. گاهی اوقات حتی پس از چندین بار ناکامی، ترور محدود را انجام می‌دهند تنها ترسی در دل مردم ایجاد کنند اما با همراهی مردم و بصیرت جامعه شاهد ناتوانی آن‌ها در ناامیدسازی عموم در تمام موارد بوده‌ایم.

سردار اوصانلو تاکید کرد: ما همچنان هشدار می‌دهیم که اقلیم کردستان مراقب باشد تا گروهک‌های تروریستی اقدامی علیه امنیت ایران انجام ندهند‌. اگر به مرحله اقدام برسیم، بدون هیچ سختی خاصی قادر به انهدام تمام مقرهایشان هستیم و این موضوع سردمداران آن‌ها و در راس آن آمریکا به خوبی می‌دانند. اگر گروهک‌ها دست از پا خطا کنند، ما واکنش سختی خواهیم داشت. هرکس علیه نظام ما توطئه کند قطعا باید زوال یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اقدامات عمرانی و سازندگی در منطقه، گفت: در این حوزه با مدیریت قرارگاه و توسط سپاه‌های استانی و شهرستانی اقدامات فاخری انجام شده که شامل ساخت مسجد، مدرسه، راه، سد و دیگر موارد می‌شود.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه، در مورد تخصیص اعتبار محرومیت‌زدایی برای فعالیت‌های مرتبط توسط سپاه، ابراز داشت: اعتبارات لازم توسط دولت به وزارتخانه‌های مربوطه اختصاص داده می‌شود تا فعالیت‌های محرومیت‌زدایی با محوریت قرارگاه حمزه(ع) در شمالغرب اجرا شود.

وی افزود: فعالیت‌های محرومیت زدایی شامل محورهای خانه بهداشت، آب روستایی، راه روستایی، مسکن، مدرسه و امنیت می‌شود.

سردار اوصانلو گفت: اولویت اصلی ما آبرسانی است. 379 روستا در استان آذربایجان‌غربی با چالش آب مواجه هستند که باید برای آن چاره اندیشی و آبرسانی شود که برای آن مبلغ 966 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. همچنین در استان کردستان هم 169 روستا با اعتبار 527 میلیارد تومان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: حوزه بهداشت با محوریت خانه‌هایبهداشت روستایی اولویت دوم ماست که با همکاری وزارت بهداشت انجام می‌شود.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه، ابراز داشت: طی سال‌های گذشته حدود 5 هزار جهیزیه به نیازمندان اهدا شده و با فروکش کردن کرونا همچنان این روال ادامه دارد و بصورت جزئی شناسایی و انجام می‌شود.

وی در مورد تعطیلی بازارچه‌های مرزی نیز گفت: ما موافق فعالیت بازارچه‌های مرزی هستیم و با همت دولت امیدواریم این بازارچه‌ها بازگشایی و فعال شوند.

سردار اوصانلو در پایان سخنان خود، ارتباط مستمر با روحانیون و فعالان فرهنگی را جزو شاخص‌ترین اقدامات قرارگاه حمزه(ع) در زمینه فرهنگی و فضای مجازی دانست و این اقدام را بهترین زمینه برای ارتباط مستقیم با مردم و اقشار مختلف جامعه برشمرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها