واکنش یک نماینده مجلس به کارشکنی آمریکایی‌ها در مذاکرات

کد خبر: 1131326

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به کارشکنی آمریکایی‌ها در مذاکرات گفت: اگر مذاکرات به بن بست برسد یا بی‌نتیجه باشد، مقصر آن آمریکاست.

علی اکبر علیزاده برمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات وین، اظهار داشت: آمریکایی ها و رسانه‌هایشان دارند فضای مذاکرات را به سمتی می برند که اگر این مذاکرات با شکست رو به رو شد بگویند مقصر آن ایران است، این درحالی است که ایران هیچگاه خواهان برهم خوردن مذاکرات نبوده بلکه اگر مذاکرات به بن بست برسد مقصر آن آمریکاست.

وی ادامه داد: مثلا در زمان خروج آمریکا از برجام در زمان ترامپ ایران با درخواست اروپایی ها یکسال در برجام باقی ماند و به دنیا ثابت کرد که ایران خواهان برهم خوردن مذاکرات و برجام نیست بلکه آمریکا قصد این موضوع را دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در این مذاکرات نیز خواسته ایران کاملا روشن و شفاف است و ایران در قبال آنچه که می دهد قصد دارد به همان اندازه آورده‌ای داشته باشد این طور درست نیست که ایران از انرژی صلح آمیز خود چشم پوشی کند در مقابل طرف روبه رو به تعهدات خود عمل نکند.

علیزاده تصریح کرد: خواسته ایران لغو تمام تحریم های ظالمانه است و در مذاکرات آتی این خواسته ایران باید تحقق پیدا کند و همچنین باید آمریکا تضامینی دهد که دیگر اتفاقی که در زمان ترامپ افتاد دوباره تکرار نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سخنان رهبری درباره قابل اعتماد نبودن طرف آمریکایی، بیان داشت: آمریکایی ها همواره نشان داده اند که قابل اعتماد نیستند اکنون هم در مذاکرات وین این موضوع را ثابت کرده اند زیرا بیش از 200 نماینده جمهوری خواه از بایدن خواسته‌اند که میز مذاکره با ایران را ترک کند یا گفته اند که ما این مذاکرات را قبول نداریم که این موضوع نشان می دهد اگر توافقی هم صورت بگیرد آمریکا دوباره به آن پایبند نخواهد بود./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها