آزادیخواه: عملکرد مجلس در بحث شفافیت عین شفافیت است

کد خبر: 1146227

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر شفافیت خوب است باید برای همه باشد، گفت: مجلس و تمامی مؤسسات و دستگاه‌ها باید شفاف باشند، این نمایش شفافیت نیست، این عین شفافیت است.

رسیدگی به جزئیات طرح شفافیت قوای سه‌گانه، دستگاه‌ها و سایر نهادها در دستورکار جلسه امروز نمایندگان در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

مهرداد ویس‌کرمی نماینده خرم‌آباد در مجلس در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان درباره طرح شفافیت قوای سه‌گانه، بیان کرد: آیا مسائل محرمانه صرفاً منحصر به موارد نظامی است و اهمیت امنیت غذایی کشور کمتر از اطلاعات نظامی است؟ آیا امروز موشک‌های اوکراین تعیین‌کننده است یا غلات و روغن اوکراین مسئله تعیین‌کننده در جنگ است؟

وی ادامه داد: آیا اعلام ذخایر استراتژیک یک کشور اهمیت کمتری از مسائل نظامی دارد؟ این طرح نمایش شفافیت است و آنچه از این طرح به مجلس بازمی‌گردد دوسوم رأی می‌خواهد و آنچه به قوای دیگر مربوط است نصف به‌علاوه یک رأی می‌خواهد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "این شفافیت نیست، البته نیت شما خیر، اما مهم عمل است."، تصریح کرد: این طرح با اصول متعددی از قانون اساسی در تضاد است و کاملاً واضح است که به نتیجه‌ای نمی‌رسد؛ کاش این بازی از ابتدا شروع نشده بود، این راه نتیجه‌ای نخواهد داشت. بنده یک‌بار مخالفت کردم تا در پیشگاه الهی حجت خود را ادا کرده باشم، اصل این طرح را نمایش شفافیت می‌دانم و از آنجا که خلاف شرع، قانون اساسی و اخلاق است راه به جایی نخواهد برد.

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه در تذکری با استناد به ماده 75 آیین‌نامه داخلی مجلس بیان کرد: زمانی که نام نمایندگان در قرعه‌کشی انتخاب می‌شود، باید متناسب با موضوع صحبت کنند و خارج از موضوع نباید مسائلی را مطرح کنند، و این‌که گفته می‌شود مجلس نمایش شفافیت می‌دهد، درست نیست و وهن مجلس است.

وی افزود: مجلسی که قبلاً می‌گفتند یک سوزن به خود نمی‌زند، الآن به خود جوالدوز می‌زند و اگر شفافیت خوب است باید برای همه باشد. مردم از شرق و غرب تمامی مذاکرات مجلس را از رادیو می‌شنوند، اما مجلس باز قانع نیست و گفتیم که مجلس و تمامی مؤسسات و دستگاه‌ها باید شفاف باشند، این کجا نمایش شفافیت است؟ این عین شفافیت است.

منبع: تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها