حسینی: آیت‌الله رئیسی شخصیتی پیگیر، کوشا و انقلابی دارد

کد خبر: 1149741

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور گفت: «آیت‌الله رئیسی شخصیتی پیگیر، کوشا و انقلابی دارد و تعبیر "مرد میدان" کاملا در مورد ایشان صدق می‌کند.»

حسینی: آیت‌الله رئیسی شخصیتی پیگیر، کوشا و انقلابی دارد

سیدمحمد حسینی در نشستی با معاون امور تشکیلات و دبیران دفاتر جامعه روحانیت مبارز مناطق تهران، با تاکید بر اهمیت توجه به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در تبیین موضوعات مختلف، اشراف سردار سلیمانی به نقش هنر و رسانه در تاثیرگذاری بر افکار عمومی را مورد اشاره قرار داد و افزود: سردار سلیمانی به‌خوبی با نقش و تاثیر رسانه و فعالیت‌های فرهنگی آشنا بود و با فعالیت‌های فرهنگی که پیگیری می‌کردند، منشاء برکات فراوانی در داخل کشور و منطقه بودند.

وی با تشریح اقدامات دولت در عرصه‌های مختلف به نقش رئیس‌جمهور در پیگیری امور اشاره کرد و گفت: آیت‌الله رئیسی شخصیتی پیگیر، کوشا و انقلابی دارد و تعبیر مرد میدان کاملا در مورد ایشان صدق می‌کند و زمانی که برای بررسی و پیگیری موضوعات و رفع موانع و مشکلات می‌گذارند، با وضعیت سابق قابل مقایسه نیست.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه "دولت تمام اقدامات و تصمیات خود را بر اساس برنامه و مبتنی بر نظرات دقیق علمی و کارشناسی پیگیری می‌کند"، اظهار کرد: دولت سیزدهم شاید اولین دولتی است که خط مشی و برنامه کاملی را برای مسیر فعالیت‌های خود ارائه داده است. این دولت برای رفع مشکلات و اصلاح نارسایی‌های کشور، سند تحول را در ۳۷ موضوع مختلف از جمله حوزه فرهنگ تدوین کرده است که در این سند وضع موجود و چالش‌های موجود احصاء و راهکارهای برون‌رفت از این مشکلات و وظایف و تکالیف هر کدام از وزارتخانه‌ها بطور جداگانه مشخص شده است.

حسینی با اشاره به تصمیم و اقدام دولت در اجرای قانون مردمی‌سازی یارانه‌ها خاطرنشان کرد: بی‌تردید اگر دولت در اجرای این قانون به دنبال مصلحت‌اندیشی بود، نباید آن (اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها) را در سال اول و حتی دوره اول ریاست جمهوری اجرایی می‌کرد، اما از آنجایی که یکی از آسیب‌های مهم - که خسارت‌های فراوانی به کشور وارد کرده - همین مصلحت‌اندیشی و به‌موقع تصمیم نگرفتن است، دولت این تصمیم انقلابی را اتخاذ کرد چون آن را در نهایت به نفع مردم و کشور می‌دانست.

معاون رئیس‌جمهور افزود: باید اهمیت این تصمیم و اقدام دولت توسط سخنرانان، صاحب‌نظران، علما و اساتید برای مردم و افکار عمومی تبیین شود و دولت هم با همه توان در تلاش است که مردم تحت فشار و آسیب قرار نگیرند.

وی با اشاره به ارتباط نزدیک و بی‌واسطه شخص رئیس‌جمهور و دولتمردان با مردم گفت: این دولت برخلاف رفتاری که در دوره گذشته وجود داشت و مردم و حتی نمایندگان مجلس مورد بی‌توجهی بودند، اصرار دارد که تصمیات خود را با اطلاع و نظر مردم و همراهی و هماهنگی با مجلس شورای اسلامی اتخاذ و اجرایی کند و به بودن در کنار مردم و شنیدن سخنان و حتی انتقادها و گلایه‌های آنان افتخار می‌کند و آن را برای اجرای بهتر امور، مفید می‌داند.

حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با گرامیداشت سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر، یاد و خاطره همه رزمندگان دوران دفاع مقدس را گرامی داشت و افزود: آزادی خرمشهر برگ زرین و حماسه پرافتخاری در تاریخ ایران اسلامی که با عنایت الهی و اخلاص و رشادت مردان و زنان رشید این سرزمین بدست آمد. امام راحل فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد و این فرمایش برگرفته از آموزه‌های دین مبین اسلام است که اگر در راه خدا حرکت و عمل کنیم، بدون تردید خداوند متعال نیز هدایت و یاری می‌کند.

معاون رئیس‌جمهور، آشنایی نسل جوان و نوجوان کشور با مقاطع مهم تاریخی از جمله دوران دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: نسل جوان امروز عمدتا شرایط و فضای دوران هشت سال جنگ تحمیلی دشمنان علیه ملت ایران را درک نکرده‌اند و از مجاهدت‌هایی که برای استقلال و آزادی کشور اطلاع چندانی ندارند؛ بنابراین ضرورت دارد با استفاده از روش‌های مختلف از جمله زبان هنر،‌ شرایط آن دوران برای جوانان تبیین شود.

حسینی در پاسخ به پرسش یکی از حاضران در خصوص اقدام دولت در کنترل بازار، اظهار کرد: رئیس‌جمهور همواره در جلسه هیات دولت و ستاد هماهنگی اقتصادی مسئولین مربوطه را به جدیت در کنترل بازار و قیمت‌ها و جلوگیری از اجحاف و فشار به مردم توصیه می‌کنند و تصمیم اخیر درخصوص اعطای اختیارات ویژه به تعزیرات، با همین هدف انجام شده است.

بر اساس این گزارش، در این نشست حجت‌الاسلام والمسلین موسی‌پور - عضو شورای مرکزی و معاون امور تشکیلات جامعه روحانیت مبارز - و تعدادی از دبیران مناطق تهران در سخنانی با تجلیل از رویکردها و جهت‌گیری‌های دولت و تلاش در رسیدگی به امور مردم و رفع دغدغه‌ها و نگرانی‌های موجود، دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات مختلف اقتصادی، سیاست خارجی و فرهنگی با معاون رئیس‌جمهور مطرح کردند و حسینی نیز به سوالات مطرح‌شده پاسخ داد و آنان را به تبیین فعالیت‌های دولت فراخواند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها