لاوروف با رئیسی دیدار می‌کند

کد خبر: 1156841

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد «سرگئی لاوروف» در سفر به تهران علاوه بر دیدار با همتای ایرانی با رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

خبرگزاری دولتی «ریانووستی» روسیه به نقل از وزارت امور خارجه این کشور گزارش داد «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه قصد دارد در جریان سفرش به تهران با سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران دیدار کند.

این وزارتخانه در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد: سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در روزهای ۲۲ تا ۲۳ ژوئن (امروز و فردا) در ادامه گفت‌وگوهای منظم بین روسای وزارتخانه‌های امور خارجه دو کشور به تهران سفر می‌کند و قرار است با همتای ایرانی خود حسین امیرعبداللهیان و همچنین با ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه قرار است امروز (چهارشنبه) اول تیر ماه و در پاسخ به دعوت حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و در سفری دو روزه به تهران بیاید؛ نخستین سفر لاوروف در دولت سیزدهم.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی روز دوشنبه ۳۰ خرداد ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران از سفر سرگئی لاوروف به تهران در آخر هفته خبر داد و گفت: آخر هفته میزبان آقای لاوروف خواهیم بود تا بتوانیم همکاری‌ها را با منطقه اوراسیا و قفقاز گسترش دهیم.

این سفر پس از آن صورت می‌گیرد که لاوروف ۱۳ خرداد ماه در گفت‌وگوی تلفنی با امیرعبداللهیان ضمن ابراز خرسندی از سفر رسمی خود در آینده به ایران، مناسبات و همکاری‌های دو کشور را در همه ابعاد رو به گسترش خوانده بود.

در همین خصوص «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور ۲۲ و ۲۳ ژوئن (امروز و فردا/ اول و دوم تیرماه) در سفر به تهران در گفت‌وگو با همتای ایرانی خود درباره برخی موضوعات مهم بین‌المللی از جمله وضعیت برجام، اوضاع اوکراین، سوریه و افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد. 

خبرگزاری فرانسه هم گزارش داد وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه برای گفت‌وگو در مورد تقویت همکاری‌های تجاری و انرژی در حالی که تهران و مسکو با تحریم‌های اقتصادی غرب دست و پنجه نرم می‌کنند، به ایران سفر می‌کند. /فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها