وزیر بهداشت: امروز در تولید واکسن کرونا به خودکفایی رسیده‌ایم

کد خبر: 1158649

وزیر بهداشت گفت: ورود واکسن به کشور از شهریور پارسال آغاز و تا امروز ۱۵۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور شده است.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه امروز دولت و در جمع خبرنگاران گفت: وزارت بهداشت یکی از اولویت‌های خود را تامین دارو قرار داده و در خود سازمان غذا و دارو تغییرات زیادی صورت گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر کنترل خوبی در این زمینه ایجاد شده و در مرحله‌ای هستیم که منتظریم بیمه‌ها آمادگی پیدا کنند و از این رو یکی از برنامه‌های دولت تقویت بیمه‌هاست. برای اولین بار بیشتر مردم را بیمه کردیم و 5 میلیون و 600 هزار نفر بیمه شدند.

وزیر بهداشت بیان کرد: تعداد بسیار کمی هستند که بیمه ندارند، افرادی که وسع مالی خوبی دارند را نمی‌توانیم بیمه کنیم ولی کسانی که در سه دهک پایین قرار دارند، با کد ملی می‌توانند خدمات بیمه دریافت کنند. همزمان با تقویت بیمه‌ها باید بتوانند پوشش دارویی را ایجاد کنند؛ اکنون سامانه تی‌تک هم تقویت شده و کنترل دارو را انجام می‌دهد.

عین‌اللهی گفت: در شرکت‌های توزیع کننده و داروخانه‌ها این نظارت وجود دارد و در خصوص برخورد و مقابله با شبکه مافیای دارو نیز طبق قانون با این شبکه برخورد خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های جمهوری اسلامی را مقابله با بیماری کرونا با اتکا به توانمندی داخلی دانست و گفت: دلیل موفقیت این بود که واکسیناسیون در حجم وسیع و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد. ورود واکسن به کشور از شهریور پارسال آغاز و تا امروز 150 میلیون دوز واکسن وارد کشور شده است.

وزیر بهداشت ادامه داد: واردات واکسن به کشور از دی ماه سال گذشته متوقف شده و تمرکز بر روی تولید داخلی قرار دارد که 6 مرکز کار تولید واکسن را در کشور بر عهده داشتند؛ امروز در تولید واکسن کرونا به خودکفایی رسیده‌ایم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها