سفر اعلام نشده ⁧ علی باقری⁩ به مسکو پس از ⁧مذاکرات دوحه⁩/دیدار باقری و ریابکوف +عکس

کد خبر: 1159147

حساب کاربری رسمی متعلق به نمایندگی روسیه در وین خبر داد علی باقری کنی روز جمعه با سرگئی ریابکوف، معاون وزیرخارجه روسیه در مسکو دیدار کرده است.

سفر اعلام نشده ⁧ علی باقری⁩ به مسکو پس از ⁧مذاکرات دوحه⁩/دیدار باقری و ریابکوف +عکس

حساب کاربری رسمی متعلق به نمایندگی روسیه در وین خبر داد علی باقری کنی روز جمعه با سرگئی ریابکوف، معاون وزیرخارجه روسیه در مسکو دیدار کرده است.

میخائل اولیانوف، نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین نیز در این جلسه حضور داشته است.

علی باقری

"علی باقری کنی " و "سرگئی ریابکوف" معاونان وزیران امور خارجه ایران و روسیه در مسکو دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش ایرنا، نمایندگی روسیه در سازمان های بین المللی در وین ساعاتی پیش در توییتی اعلام کرد که مذاکره کننده ارشد ایران در گفت و گوهای رفع تحریم ها دیروز (۱۰ تیر) با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرده است.

بر اساس این توییت، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین و مذاکره کننده ارشد مسکو در گفت و گوهای هسته ای نیز حضور داشته است.

اولیانوف دیشب پیرامون دیدار با باقری کنی با انتشار پیامی در حساب توئیتری خود نوشت: این یک تبادل نظر بسیار حرفه‌ای در مورد وضعیت فعلی برجام و چشم‌انداز گفت‌وگوهای وین بود.

وی ادامه داد: ارزیابی من این است که به رغم همه مشکلات، توافق هسته‌ای هنوز قابل احیا است. برای تحقق این امر، آمریکا باید انعطاف بیشتری از خود نشان دهد.

مذاکرات رفع تحریم‌ها با حضور علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران، انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز سه‌شنبه (۷ تیر) در دوحه قطر برگزار شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیروز توییت کرد: دکتر باقری با جدیت و در هماهنگی کامل با اینجانب به مذاکرات منطقی، مستدل و فعال برای لغو تحریم‌ها ادامه می‌دهد. ما با قدرت و منطق به تلاش‌ها ادامه می‌دهیم. واقع بینی آمریکا و اخذ تضمین پایدار در نفع کامل اقتصادی ایران از توافق، می‌تواند نتیجه مذاکرات را ثمربخش کند.

انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا نیز پس از مذاکرات دوحه گفت که به تلاش برای بازگرداندن توافق ادامه خواهیم داد.

مورا افزود: دو روز مذاکرات فشرده در مورد برجام در دوحه قطر داشتیم. متاسفانه هنوز پیشرفتی که تیم اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده امید به آن داشت بدست نیامده است. ما با فوریت بیشتر برای بازگرداندن یک توافق مهم در زمینه عدم اشاعه و ثبات منطقه‌ای تلاش خواهیم کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها