آیت‌الله اختری: کودک کشی یکی از جنایات صهیونیست ها است

کد خبر: 1165993

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری گفت: رژیم صهیونیستی یک رژیم آپارتاید کامل از همه جهات است و تقویت و تعمیق همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و آفریقا می تواند نقش موثری برای مقابله با امپریالیزم جهانی داشته باشد.

آیت‌الله اختری: کودک کشی یکی از جنایات صهیونیست ها است

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری گفت: رژیم صهیونیستی یک رژیم آپارتاید کامل از همه جهات است و تقویت و تعمیق همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و آفریقا می تواند نقش موثری برای مقابله با امپریالیزم جهانی داشته باشد.

آیت الله محمد حسن اختری در دیدار با زوولیولیله ماندلا، نوه نلسون ماندلا رهبر فقید ضد آپارتاید آفریقای جنوبی که در دفتر کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران احترام خاصی برای قاره آفریقا و مردم آفریقا به خصوص شخصیت های انقلابی آفریقا قائل است رهبر فقید ایران حضرت امام خمینی(قدس اله نفس الزکیه برای مردم و شخصیت های انقلابی آفریقا قائل بودند.

وی افزود: مسئولین نظام جمهوری اسلامی و رهبری بزرگ  انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای(دام عزّه) نسبت به آفریقا، شخصیت های آفریقایی و مبارزات مردم آفریقا علاقه مندی دارند و مسئولین قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هم نسبت به مبارزات آفریقا همگام بودند و از آنها حمایت می کردند، اکنون نیز معتقدیم جمهوری اسلامی ایران باید بیش از پیش با کشورهای آفریقایی ارتباط عمیق تری داشته باشد.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: شخص مرحوم ماندلا، رهبر بزرگ و پیروزمند آفریقایی بسیار مورد احترام مردم ایران است، مبارزات دوران آپارتاید آفریقای جنوبی، فراموش نشدنی است و در تاریخ ماندگار شده است همه ملت ها و آزادی خواهان نسبت به مردم آفریقا و شخص مرحوم ماندلا، اعتقاد عمیق قلبی و روحی دارند.

وی افزود: کشور ایران و جمهوری اسلامی ایران رشد و پیشرفت خوبی در دوران انقلاب اسلامی داشته است، حمایت از محرومان و مستضعفان از شعارهای انقلاب اسلامی بوده است ان شاء اله همکاری های دو جانبه به خصوص  در مسائل حقوقی و بین المللی می تواند موثر باشد.

آیت اله اختری با بیان اینکه همواره ارتباطات دو کشور در حال گسترش بوده است که جمهوری اسلامی ایران به این ارتباطات بسیار اهمیت می دهد، گفت: لازم است همکاری های دو کشور گسترش یابد و معتقدیم که هنوز کشورهای امپریالیستی آمریکا و هم پیمانانشان به آفریقا ظلم می کنند و هنوز ثروت های مردم آفریقا را چپاول می کنند.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از نقاط مشترک دو کشور مبارزه با امپریالیزم جهانی است یکی از مسایل مهم دفاع از مردم مظلومی است که حقوقشان توسط آمریکا و اروپا از بین می رود و یکی از مسایل مهم مسئله فلسطین و حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، حدود ۷۰ سال است مردم فلسطین زیر بمباران و ظلم ها و وحشی گری های رژیم اشغالگر صهیونیست رنج می کشند و کشته می دهند.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی یک رژیم آپارتاید کامل از همه جهات است، بیان کرد: این رژیم به هیچ یکی از مبانی بین المللی و حقوقی پایبند نیست و اکنون برخلاف قطعنامه های سازمان های بین الملل به جنایات خود ادامه می دهد ادامه اشغال و شهرک سازی ها و به زندان کشاندن و کشتن مردم مظلوم فلسطین خلاف همه قوانین بین المللی است.

وی افزود: کودک کشی یکی از جنایات صهیونیست ها است این رژیم جنایتکار مردم فلسطین را از نظر دارو، غذا و حتی شیر کودکان تحت فشار قرار داده است و مانند همین رفتار را آمریکا و اروپا نسبت به مردم آفریقا انجام می دهند.

آیت اله اختری بیان کرد: شما می توانید نقش خوبی را در مبارزه با رژیم صهیونیستی و ارتباطات دو کشور ایفا کنید، کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری در جمهوری اسلامی ایران، اجلاسی را برای دفاع از کودکان فلسطینی برگزار خواهد کرد که از جنابعالی دعوت می کنم در این اجلاس که مهرماه در تهران برگزار می شود شرکت کنید و به عنوان زبان آفریقا درمورد مشکلات کودکان آفریقا صحبت کنید. زوولیولیله ماندلا، نوه نلسون ماندلا رهبر فقید ضد آپارتاید آفریقای جنوبی نیز در این دیدار اظهارداشت: پدربزرگ من مرحوم ماندلا در مبارزاتش با آپارتاید درخصوص الهام خود از امام خمینی(ره)، رهبر فقید ایران سخن می گفت و از حمایت مردم ایران در مبارزاتش برای آزادی برخوردار بود ایران نخستین کشوری بود که آفریقا را کشور آپارتاید اعلام کرد که بسیار برای ما ارزشمند بود.

وی افزود: از تجربه مبارزه با رژیم ددمنشانه آپارتاید استفاده می کنیم هنوز در حال مبارزه برای استعمارزدایی از جنوب آفریقا و کل آفریقا انجام می دهیم، رئیس جمهور ماندلا بسیار واضح گفت که دشمنان آمریکا دشمنان ما نیستند به همین دلیل دوستانمان را در روزهای تاریک مانند جمهوری اسلامی ایران، نزدیک می دانیم وهنوز داریم تلاش می کنیم آخرین استعمار را در صحرای غربی بزداییم اما همواره به مردم فلسطین علاقه قلبی داریم پدربزرگ من مسئله فلسطین را بزرگترین مسئله زمان می دانست به همین دلیل در دیدار با مردم غزه در سال ۱۹۹۵ گفت: "آزادی ما بدون آزادی شما کامل نیست".

وی افزود: اکنون پیگیری می کنیم از فعالین مدنی حامی فلسطین حمایت کنیم بسیج حمایت از آرمان فلسطین به ویژه آفریقا تلاش می کنیم، در همین راستا بسیار خوشحال می شویم تبادل فرهنگ و تبادل دانشجو داشته باشیم.

زوولیولیله ماندلا همچنین گفت: زمینه های همکاری در همه موضوعات به خصوص علمی، دانشجویی و تکنیکی وجود دارد که با اراده دولت ها می تواند اقدامات خوبی آغاز شود تا مردم آفریقا از فقر و ضعف معیشتی نجات یابند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها