رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: دفاع مقدس جز عالمانه‌ترین دفاع تاریخ معاصر است

کد خبر: 1174312

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، دفاع عالمانه و فناورانه ایران اسلامی را سبب ناکامی دشمن در جنگ دانست و گفت: دفاع مقدس عالمانه ترین دفاع تاریخ معاصر است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: دفاع مقدس جز عالمانه‌ترین دفاع تاریخ معاصر است

 حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی امروز در همایش ملی جایگاه دانش، فناوری و خلاقیت در دفاع مقدس با اشاره به بهانه‌ها و اهداف صدام در شروع جنگ علیه ایران اسلامی، حاکمیت مطلق بر اروندرود، اشغال قسمتی از سرزمین‌های ایران، الحاق خوزستان به عراق، جلوگیری از صدور انقلاب و رسیدن به رهبری جهان عرب از جمله اهداف وی بوده است.

وی به چرایی نرسیدن صدام به اهداف شومش گفت: دفاع عالمانه و فناوری ایران از مهمترین دلایل ناکامی صدام در دفاع مقدس بوده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره قلمرو علم و فناوری در دفاع مقدس اظهار کرد: نیروهای مسلح ایران اسلامی با قدرت تمام غول صدام را در دفاع مقدس به شیشه برگرداند و دشمن ذلیلانه به شیشه رفت.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین دلایل شکست صدام و پیروزی ایران اسلامی دفاع فناورانه و عالمانه ایران اسلامی مقابل حزب بعث ذکر کرد و گفت: دفاع مقدس جز عالمانه‌ترین دفاع تاریخ معاصر است.

 محمدحسنی به کارگیری تجهیزات نظامی دانش پایه توسط رزمندگان اسلام بدون استفاده از مستشاران خارجی را از دیگر دلایل توفیق در دفاع مقدس بیان کرد و گفت: دشمن باورشان نمی‌شد که روزی ارتش بتواند بدون آنها از تجهیزات فنی و دانش پایه استفاده کند.

وی ادامه داد: اینکه توانستیم در جنگ بدون اجانب از تجهیزات نظامی بهره‌گیری کنیم نشان می‌دهد که نیروهای مسلح توانستند با بهره‌گیری دانش‌بنیان از تجهیزات، سرنوشت جنگ را برخلاف میل دشمن رقم زنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران طراحی و به اجرا درآمدن شگفت انگیزترین عملیات‌های دفاعی توسط رزمندگان اسلام را سبب ناتوانی و عجز دشمنان برشمرد و گفت: در این دفاع مقدس علم، عقلانیت، ایمان، خلاقیت و فناوری نقش پررنگ داشت.

محمدحسنی تأمین قطعات نظامی مورد نیاز توسط سازمان جهاد خودکفایی را از دیگر دلایل علمی بودن دفاع مقدس برشمرد و گفت: نهضت قطعه‌سازی و عمردهی انقلابی به تجهیزات سبب شده تا توانستیم روی پای خود بایستیم و بدون دانش نمی‌توانستیم به نهضت قطعه سازی دست یابیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش مدیریت اقتصادی جنگ را مسئله‌ای مهم دانست و گفت: نظام اسلامی با به کارگیری شش راهبرد اقتصادی توانست هشت سال دفاع مقدس را بدون پیدایش قحطی و آبرومندانه به پیروزی برساند.

وی تقویت فرهنگ قرآنی مواسات، توزیع عادلانه کالاهای اساسی، ذخیره سازی مواد اولیه، کاهش وابستگی به نفت، عمل به سیاست صرفه جویی و قناعت، جلوگیری از ورود کالاهای غیرضروری و مصرفی را از راهبردهای شش گانه اقتصادی ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس بیان کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها