وزیر کشور: مشکل امنیتی در تردد زائران نداریم؛ آرامش برقرار است

کد خبر: 1174314

وزیر کشور گفت: هیچ‌گونه مشکلی در مرزهای کشور به ویژه مرز باشماق نداشته‌ایم و آرامش خاصی برقرار است.

 وزیر کشور: مشکل امنیتی در تردد زائران نداریم؛ آرامش برقرار است

وزیر کشور گفت: هیچ‌گونه مشکلی در مرزهای کشور به ویژه مرز باشماق نداشته‌ایم و آرامش خاصی برقرار است.

سردار احمد وحیدی، وزیر کشور در مریوان با اشاره به جزئیاتی از بازدید اخیر خود از مرز باشماق، اقدامات انجام شده در جهت میزبانی شایسته از زائران اربعین حسینی در استان کردستان را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: در سالیان آینده زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای افزایش ظرفیت تردد زائران از این مرز را فراهم می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه روزانه تعداد زیادی زائر از مرز باشماق عبور می‌کند، گفت: در این بازدید، سیستم حمل و نقل ویژه زائران مقداری مشکل داشت که با تلاش مسئولان و رایزنی با کشور عراق به زودی برطرف می‌شود.

وزیر کشور تصریح کرد: امیدواریم در این روزهای باقیمانده شرایطی را برای جاماندگان از اربعین فراهم کنیم که پس از اعلام رسمی توسط ستاد اربعین، آنان را با اتوبوس از این مرز و سایر مرزهای کشور عبور داده، تا به زیارت برسند.

وی با اشاره به مشکل حمل و نقل در پایانه باشماق و پنجوین؛ از تلاش و رایزنی با مسئولان کشور عراق برای تسهیل تردد زائران از این مسیر خبر داد و افزود: با توجه به رایزنی‌های انجام شده، این دغدغه زائران را برطرف خواهیم کرد.

وحیدی خروج زائران از مرز باشماق برای نخستین بار را تجربه موفقی دانست و عنوان کرد: از اقدامات انجام شده در این مرز راضی هستیم و یقیناً با تلاش مسئولان همه امکانات لازم برای افزایش ظرفیت تردد این مرز، فراهم می‌شود.

وزیر کشور با بیان اینکه امنیت زائران اربعین به صورت کامل برقرار است، یادآور شد: خوشبختانه هیچ‌گونه مشکلی در مرزهای کشور به ویژه مرز باشماق نداشته‌ایم و آرامش خاصی برقرار است./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها