تشکر وزیرخارجه ایران از مهانوازی عراقی‌ها در اربعین

کد خبر: 1175292

مراسم اربعین امسال بار دیگر نشان داد که دو ملت ایران و عراق پیوندی ناگسستنی دارند. از همه مردم عراق و دولت و نیروهای مسلح این کشور در حسن میزبانی از زائران ایرانی و غیر ایرانی اربعین صمیمانه تشکر می کنیم.

تشکر وزیرخارجه ایران از مهانوازی عراقی‌ها در اربعین

وزیر امور خارجه در توئیتی ضمن قدردانی از مردم و دولت و نیروهای مسلح عراق در میزبانی از زائران اربعین نوشت: مراسم اربعین امسال بار دیگر نشان داد که دو ملت ایران و عراق پیوندی ناگسستنی دارند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه امروز (یکشنبه) ۲۷ شهریور ماه در توئیتی درباره مراسم اربعین حسینی نوشت: مراسم اربعین امسال بار دیگر نشان داد که دو ملت ایران و عراق پیوندی ناگسستنی دارند.

وی افزود: از همه مردم عراق و دولت و نیروهای مسلح این کشور در حسن میزبانی از زائران ایرانی و غیر ایرانی اربعین صمیمانه تشکر می‌کنیم.

گفتنی است پیش از این نیز حسین امیرعبداللهیان در دو تماس تلفنی با فؤاد حسین وزیر خارجه عراق از مهمان‌نوازی دولت و مردم عراق از زوار اربعین قدردانی کرده بود.

به گزارش فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز امروز (یکشنبه) ۲۷ شهریور ماه و در پی برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در صفحه اینستاگرامش نوشت: اربعین بازگشت خردمندانه به پیام عاشورا و مشق عشق ورزی به ارزش‌های والای دینی، انسانی و اخلاقی است. دو سال وقفه کرونایی مانع از شکل گیری مجدد حرکت عظیم و مردمی اربعین نشد، امسال هم به رغم گرمای کم سابقه، سیل ارادتمندان و عاشقان از اقصی نقاط جهان، راهی سرزمین عراق و کربلای معلی شدند. تجمع عاشقان امام حسین (ع) پرشورتر و پر معناتر از سال‌های قبل برگزار شد. میلیون‌ها نفر فارغ از ملیت خود و حتی فراتر از یک مذهب و دین خاص، پیمان دلدادگی خود به سیدالشهدا و آرمان‌های او را تجدید کردند. بزرگ‌ترین اجتماع پیاده‌ روی جهان، میلیون‌ها انسان را در یک مسیر به سمت یک مقصد مقدس در کنار هم قرار داد. اربعین امسال پیوند، دوستی و برادری دو ملت ایران و عراق را مستحکم‌تر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه خاطرنشان کرد: ملت عزیز عراق هر ساله همه امکانات خود را در اختیار زائران ایرانی و غیرایرانی سیدالشهدا (ع) قرار می‌دهند که نشان‌دهنده عمق ایمان و اخلاص ملت بزرگ عراق است. اینک‌ در پایان این کنگره عظیم دینی و معنوی، بار دیگر از دولت و ملت عراق به عنوان میزبانان شایسته این همایش بزرگ جهانی تشکر می‌کنیم. 

منبع: فارس

امیرعبداللهیان

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها