در گفتگو با فردا مطرح شد؛

کوشکی: رئیسی با عکس حاج قاسم اقتدار در دیپلماسی را نشان داد

کد خبر: 1176073

یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: آقای رئیس جمهور فارغ از تعارف ها و تکلف ها تصویر سردار شهید را در مجمع عمومی سازمان ملل نشان داد و این اتفاق قاطعیت انقلابی و نمایش اقتدار در دیپلماسی بود.

کوشکی: رئیسی با عکس حاج قاسم اقتدار در دیپلماسی را نشان داد

گروه سیاسی فردا: سیدابراهیم رئیسی نخستین نطق خود را در مجمع عمومی سازمان ملل انجام داد. این سخنرانی دارای محورهای متعددی بود اما آنچه بیشتر مورد توجه قرار گرفت، نشان دادن عکس شهیدسردار حاج قاسم سلیمانی بود.

محمدصادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار فردا درباره سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: مهمترین، جدی ترین، رساترین و شاخص ترین محور در سخنان رئیس جمهور صحبت درباره مطالبه خون شهید حاج قاسم سلیمانی بود. البته آقای رئیسی می توانست صریح تر سخن بگوید و آمریکا را به عنوان قاتل این سردار شهید معرفی کند.

وی افزود: نشان دادن تصویر شهید حاج قاسم سلیمانی در مجمع عمومی سازمان ملل از جالب ترین اقداماتی بود که در حوزه سیاست خارجی دولت سیزدهم اتفاق افتاد چون نمادی از رویکرد انقلابی در سیاست خارجی است. آقای رئیس جمهور فارغ از تعارف ها و تکلف ها تصویر سردار شهید را نشان داد و اعلام کرد «پیگیر خون این شهید هستیم و این موضوع را رها نخواهیم کرد». این اتفاق قاطعیت انقلابی و نمایش اقتدار در دیپلماسی بود.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: اقدام آقای رئیسی پیام مهمی برای آمریکایی ها داشت چون نوعی خط و نشان کشیدن برای آنها محسوب می شود. در یک سال گذشته این انقلابی ترین حرکت رئیسی در حوزه سیاست خارجی بود. معتقدم رئیس جمهور ایران باید همین طوری برخورد کند. در واقع اشدا علی الکفار را در این اقدام آقای رئیسی دیدم.

وی افزود: اگر یک دیپلمات حرفه ای می خواست از کشورش دفاع کند باید همین کار را انجام می داد. این حرکت رئیس جمهور کاملا مبتنی بر دفاع از امنیت و منافع ملی بود.

کوشکی با بیان اینکه بقیه محورها همان تعارف های همیشگی بود، افزود: این نوع تعارف ها معمولا دیده و شنیده نمی شود چون رهبران همه کشورها از صلح، دوستی و عدالت صحبت می کنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها