صولت مرتضوی وزیر کار شد

کد خبر: 1180724

در جلسه علنی امروز صولت مرتضوی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مجلس رأی گرفت.

صولت مرتضوی وزیر کار شد

جلسه بررسی رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صبح امروز  چهارشنبه- ۲۷ مهر-با حضور معاون اول رییس جمهور و برخی اعضای کابینه دولت سیزدهم در صحن علنی مجلس آغاز شده است.

در جلسه بررسی رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ابتدا گزارش نظر موافق کمیسیون های تخصصی آموزش، بهداشت و اجتماعی درباره برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی به مجلس ارایه شد و سپس محمد مخبر معاون اول رییس جمهور به دفاع از وزیر پیشنهادی پرداخت.

در ادامه نمایندگان موافق و مخالف در مجموع به مدت یک ساعت به بیان دیدگاههای خود پرداختند و پس از آن وزیر پیشنهادی به دفاع از برنامه های خود پرداخت.

از دقایقی پیش توزیع برگه های رای گیری در صحن مجلس آغاز شده است، صولت مرتضوی برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می بایست رای موافق اکثریت مطلق نمایندگان حاضر در جلسه علنی مجلس را به دست آورد؛ رای گیری در جلسه رای اعتماد به صورت مخفی و با ورقه انجام می‌شود.

پیش از آغاز توزیع برگه های رای، محمدباقر قالیباف رییس مجلس با قدردانی از اعضای هیات دولت که در جلسه امروز حضور داشتند، از آنان خواست تا جلسه علنی را ترک کنند تا مجلس رای گیری را آغاز کند./ ایرنا

 صولت مرتضوی وزیر کار شد

در جلسه علنی امروز صولت مرتضوی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مجلس رأی گرفت.

به گزارش تسنیم، بررسی صلاحیت، برنامه‌ها و سوابق کاری صولت مرتضوی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار نمایندگان در جلسه علنی امروز(چهارشنبه 27 مهرماه) قرار داشت.

ابتدای جلسه علنی امروز سخنگوی 3 کمسیون اجتماعی، آموزش و بهداشت گزارش کمیسیون‌های متبوع خود درباره برنامه‌های وزیر پیشنهادی کار را قرائت کردند.

پس از آن به نوبت 2 مخالف و 2 موافق درباره صلاحیت مرتضوی اظهار نظر کردند و در ادامه محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور به مدت یک ساعت از برنامه‌های  وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی دفاع کرد و در نهایت نیز مرتضوی به مدت نیم ساعت از برنامه‌های خود دفاع کرد.

بر اساس این گزارش، در نهایت رأیگیری انجام شد و با 176 رأی موافق 64 رأی مخالف و 1 رأی ممتنع، مرتضوی برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مجلس رأی گرفت.

به گزارش تسنیم، یکشنبه (24 مهر) نامه رئیس‌جمهور برای معرفی سید صولت مرتضوی به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس اعلام وصول شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها