علی اکبری: در این فتنه با یک جنگ جهانی رسانه‌ای روبرو شدیم

کد خبر: 1180994

هفتمین گردهمایی مجازی ائمه جمعه کشور با حضور حجت الاسلام حاج علی اکبری و قریب به ۶۹۰ امام جمعه برگزار شد.

علی اکبری: در این فتنه با یک جنگ جهانی رسانه‌ای روبرو شدیم

هفتمین گردهمایی مجازی ائمه جمعه کشور با حضور حجت الاسلام حاج علی اکبری و قریب به ۶۹۰ امام جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، در هفتمین گردهمایی مجازی ائمه جمعه کشور که با حضور قریب به ۶۹۰ امام جمعه برگزار شد، با تبیین الگوی نبوی در مواجهه با فتنه‌ها و مسائل مشابه که بر سه اصل حکمت، رحمت و عزت استوار است، گفت: برخورد با جریان کفر و نفاق، به حضور محکم، باصلابت، نفوذناپذیر و فعال در محیط کارگزاری ولایت الهی نیاز دارد و مسئولان، ضمن اشراف نسبت به تحرکات دشمن خارجی، باید اهل تصمیم‌های بزرگ و اقدام به‌موقع باشند و از رفتار محافظه‌کارانه که سم حرکت انقلابی است پرهیز کنند.

حاج علی اکبری افزود: ما می‌توانیم تجلی سیره نبوی را در سیما، سخن و عمل امام عزیز و عالیقدر خود ببینیم که چگونه در شرایط فتنه‌گون، حکیمانه، رحیمانه و عزیزانه مواجه می‌شوند. از این رو به عموم نخبگان توصیه می‌کنم مکرر به تحلیل‌های رهبر فرزانه انقلاب در خصوص فتنه اخیر مراجعه نمایند.

وی ادامه داد: اکنون در شرایط ادبار فتنه هستیم که پس از اقبال و برافروختگی حادث می‌شود و در این مرحله، تفکر، عمق‌یابی و اتخاذ مبانی دقیق اهمیت پیدا می‌کند. وقتی آتش‌ها مهار می‌شود، از دل تهدیدها و فتنه‌های آخرالزمانی، فرصت‌ها پدیدار می‌شوند. نظام اسلامی از فتنه اخیر فاتح و سربلند بیرون آمد و باید بدانیم که دشمنان چه اراده‌ای داشتند و در صدد چه ضربه‌هایی بودند و ما در چه موقعیتی هستیم. جامعه به خواست دشمن پاسخ نداد و همراهی نکرد. جامعه ظرفیت نشان داد و البته خواص یک بار دیگر امتحان و ظرفیت سنجی شدند و برخی، تحلیل‌های انفعالی و علیلی ارائه دادند که دقیق و مطابق واقعیت نبود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تحسین عملکرد نیروهای انتظامی و امنیتی، تأکید کرد: در این فتنه با یک جنگ جهانی رسانه‌ای روبرو شدیم که البته امتداد دارد. در این شرایط ضرورت دارد با نگاهی ژرف‌تر و عمیق‌تر نقاط ضعف خود را ببینیم و از ائمه جمعه انتظار می‌رود با مواجهه حکیمانه، مهربانانه و عزتمند پیشگامی خود را حفظ کنند. خانواده دستگیرشدگان و آسیب‌دیدگان، جزو عائله ما هستند و به برقراری ارتباط فعال و عاطفی نیاز دارند. نباید اجازه دهیم نسبت به نوجوانان و جوانانی که درگیر هیجانات شدند، غفلتی صورت پذیرد و ائمه جمعه برای هر نوجوان و جوان مبتلا به آسیب‌های عاطفی در جریان فتنه اخیر، با خیرخواهی و بر اساس قاعده رحمت در حاکمیت اسلامی، برنامه ترمیمی داشته باشند.

حاج علی اکبری، دوگانه‌سازی در جامعه با موضوع حجاب را از مصادیق بازی در جدول دشمن دانست و بر ضرورت درک صحیح از دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حجاب، که در دیدار معظم‌له با ائمه جمعه کشور مطرح شد، تأکید کرد و گفت: پشت صحنه‌ها، نقش دشمن خارجی و فرهنگی که از بی‌حیایی پشتیبانی می‌کند در این رابطه باید افشا شود. حجاب و عفاف گره خورده به هویت ایرانی است و اسلام حرف دل و فطرت ایرانی‌ها را عرضه کرده است.

وی در پایان، مهرانگیزی، محبت و تقویت ارتباطات اجتماعی را جزو فوریت‌های ائمه جمعه در جامعه دانست و تصریح کرد: تفاوت فتنه اخیر با فتنه‌های قبلی این است که دشمن با عبور از گسل‌های قومیتی، سیاسی، مذهبی، صنفی و معیشتی، تمام توان خود را بر فعال‌سازی گسل‌های هویتی و نسلی متمرکز نموده و عطف توجه به سمت خانواده‌ها و نوجوانان است، ریشه به سبک زندگی بازمی‌گردد و عنصر پیشران آن هم رسانه و فضای مجازی است. باید چشم طمع استکبار را که به کف مدارس دوخته شده است کور کنیم و با درک جایگاه راهبردی و حساسیت آموزش و پرورش، خودمان را برای نقش‌آفرینی فعال در این محیط تجهیز کنیم. از این رو، آموزش و پرورش، معلمان، دانش‌آموزان و اولیای ایشان باید امام جمعه را در نقش یک حامی بلندقد و قوی ببینند و کانون اصلی اهتمام ائمه جمعه هوشمند و ژرف‌نگر باید مدارس و آموزش و پرورش باشد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها