«فردا» گزارش می‌‌دهد

تحریم روی تحریم

کد خبر: 1181128

وزارت خارجه فرانسه عنوان کرد که اتحادیه اروپا در حال کار روی بسته تحریمی جدید علیه ایران است.

تحریم روی تحریم

گروه سیاست سایت فردا - سیاست فشار حداکثری و تحریم ایران جواب نداده و طرف‌های غربی خود به این مهم معترف هستند اما دست هم از تحریم برنمی‌دارند! احتمالا به این خاطر که ابزار دیگری در اختیار ندارند. همین است که به هر بهانه‌ای - با سند یا بی‌سند - دست به تحریم - با اثر یا بی‌اثر - می‌زنند.

اشخاص و نهادها را در ایران یکی پس از دیگری تحریم می‌کنند و به هر بهانه‌ای حاشیه می‌سازند، جلسه تشکیل می‌دهند و دنبال صدور بیانیه و قطعنامه و ... هستند. 

هنوز خیل نگذشته که شورای اروپا از اعمال تحریم علیه سه شخص و یک نهاد به اتهام «ارسال پهپاد به روسیه برای شرکت در جنگ علیه اوکراین» خبر داد و وبسایت رسمی خود اعلام کرد که تحریم‌های امروز اتحادیه اروپا نشان‌دهنده عزم این اتحادیه در ارائه پاسخ سریع و قاطع به اقدامات ایران در حمایت از ستیزه‌جویی‌های روسیه علیه اوکراین است.

این شورا در ادامه از آمادگی خود برای اعمال تدابیر محدودکننده علیه دو شخص و دو نهاد دیگر خبر داد. محمدحسین باقری، سیدحجت‌الله قریشی و سعید آقاجانی در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند.

این اتحادیه همچنین تحریم‌هایش را علیه صنایع هوایی شاهد اعمال کرده است. این تحریم‌ها در پی ادعاهای مطرح‌شده از سوی برخی مقامات کشورهای اروپایی، مبنی بر اینکه از پهپادهای ایرانی که سال‌ها قبل به روسیه تحویل داده شده‌اند، در جنگ علیه اوکراین استفاده شده، مطرح می‌شود. این در حالی است که ایران قویاً مخالف جنگ و تسلیح هر یک از طرفین جنگ بوده و به مقامات اوکراین گفته‌ است چنانچه سندی در خصوص استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین وجود دارد، ارائه کنند.

افزون بر همه این‌ها وزارت خارجه فرانسه عنوان کرد که اتحادیه اروپا در حال کار روی بسته تحریمی جدید علیه ایران است. وزارت خارجه فرانسه روز جمعه در توییتی با اشاره به تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران نوشت:  اتحادیه اروپا هشت دور تحریم‌های بزرگی را اعمال کرد. در روز دوشنبه، پهپادهای ایران بذر مرگ و ویرانی را پاشیدند. ما کار روی نهمین بسته تحریمی را آغاز می‌کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها