واکنش عمویی به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا

کد خبر: 1181197

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران، گفت: مقامات غربی گرفتار فضاسازی‌ رسانه‌ای شده‌اند که خود علیه ایران ایجاد کرده‌اند.

واکنش عمویی به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به  تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه کشورمان گفت: به نظر می‌رسد مقامات غربی گرفتار فضاسازی‌ رسانه‌ای شده باشند که خودشان علیه ایران ایجاد کرده‌اند.

وی افزود: واقعیت این است که ایران در شرایط امن و استواری قرار دارد و وجود یک فضای رسانه‌ای علیه کشورمان که ممکن است بخشی از آن صرفاً در خارج از کشور بازتاب داده شود به معنی آن نیست که موقعیت ایران تضعیف شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه آسیبی که مقامات غربی دچار آن شده‌اند آنها را به سمت تصمیمات غلط هدایت کرده است، عنوان کرد: تصمیم غلط اروپایی‌ها در این برهه زمانی این است که تصور کنند می‌توانند با وضع تحریم‌های جدید به موقعیت و اقتدار جمهوری اسلامی آسیبی وارد کنند اما واقعیت این است که در قانون اساسی ایران اعتراض به رسمیت شناخته شده و در همین راستا دولت و مجلس در حال هم‌فکری هستند تا فرصت‌های بیشتری را برای طرح اعتراضات مردمی و شنیدن صدای آنها فراهم کنند.

عمویی ادامه داد: البته موضوعی که نه در ایران بلکه در تمامی کشورها از جمله اروپا به هیچ وجه قابل پذیرش نیست اغتشاش و بی‌نظمی و از بین بردن امنیت عمومی است. در هیچ کشوری به بهانه برخورد قهری با اغتشاش‌گران پلیس را خلع سلاح نمی‌کنند چرا که این مسئله مستقیماً به امنیت عمومی بازمی‌گردد و قابل مسامحه نیست.  با این حال در پروتکل‌‌های نیروی انتظامی در کشورمان استفاده از سلاح جنگی برای برخورد با اغتشاشات ممنوع شده و تلاش نیروهای حافظ امنیت این است که با نهایت سعه صدر ناآرامی‌ها را کنترل کنند.

این دیپلمات سابق کشورمان درباره اظهارات اخیر برخی مقامات آمریکا مبنی از دستور کار خارج شدن مذاکره با ایران و تمرکز بر تداوم ناآرامی‌ها در کشورمان گفت:  مقامات آمریکا این روزها بیش از هر چیز بر روی انتخابات داخلی که ماه آینده در پیش دارند متمرکز هستند و این نقطه ضعف آنها است که به واسطه مشکلات داخلی نمی‌توانند مسائل بین‌المللی را پیش ببرند و در تلاش‌اند تا برای آن بهانه‌های مختلفی دست و پا کنند.

وی افزود: البته پیش از این نیز شاهد کند شدن روند فعالیت آمریکایی‌ها در مذاکرات بودیم که به نظر می‌رسد علت اصلی آن  تحولات انتخاباتی در این کشور باشد که موقعیت حزب حاکم دموکرات را به چالش کشیده و بهانه‌های مختلف در مورد تحولات داخلی در ایران از دید ما بی مبنا است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها