وزیر دفاع: قادر به ساخت موشک‌هایی با برد مورد نیاز هستیم

کد خبر: 1181235

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این که امروز به راحتی قادر به ساخت موشک هایی با بُرد مورد نیاز برای دفاع از کشور هستیم تصریح کرد: برای حفاظت از ملت ایران اسلامی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و مرزهای دانش را برای دفاع از مردم عزیزمان پشت سر خواهیم گذاشت.

وزیر دفاع: قادر به ساخت موشک‌هایی با برد مورد نیاز هستیم

به گزارش وزارت دفاع، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی با حضور در مجموعه سازمان صنایع دفاع از بخش های مختلف این سازمان بازدید کرد و ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته توسط کارکنان سازمان صنایع دفاع در تولید انواع محصولات حوزه رزم و همچنین مهمات هدایت شونده گفت: پیشرفت های دفاعی در واقع نشانه پیشرفت علمی و برخورداری از عقبه دانشی کشور است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: توسعه صنعت نظامی و دفاعی حرکت در راستای اکتساب دانش و فناوری های روز جهان است.

وی با بیان اینکه در ساخت انواع موشک و مهمات هدایت شونده صنایع مختلفی با یکدیگر همکاری می کنند، افزود: تولید محصولات راهبردی همچون انواع مهمات و موشک های هوشمند اوج پیشرفت و تشریک مساعی بین سازمانی است و قدرت مدیریت یکپارچه و توانمند در بهره گیری از مجموعه های دانش بنیان و مجرب است.

وزیر دفاع ادامه داد: با وجود تشدید تحریم‌های ظالمانه که در دو دهه اخیر به اوج خود رسیده است، اقدامات  صنعت دفاعی در تولید قدرت ، اقتدار و بازدارندگی بسیار موثر بوده و همین موضوع، ایران را در حوزه دفاعی و نظامی جزو چند کشور برتر جهان قرار داده است؛ صنعتی که به دست جوانان، دانشمندان و فرزندان این سرزمین ارتقا و توسعه یافته و برای پیشبرد اهداف راهبردی یک کشور اهمیت به سزایی دارد.

امیر سرتیپ آشتیانی گفت:  کشورهایی که در حوزه دفاع موشکی فعالیت و دستاورد دارند به عنوان کشورهای صاحب قدرت در سطح جهان مطرح هستند و جمهوری اسلامی ایران امروز به عنوان یکی از کشورهای دارنده فناوری ساخت انواع مهمات هدایت شونده و موشک های نقطه زن، کشوری قدرتمند و مقتدر در سطح جهان محسوب می شود لذا تداوم و تقویت این فناوری ها از برنامه های اصلی وزارت دفاع است.

وی افزود: آن زمانی که ساخت موشک در ذهن دست اندرکاران غیر ممکن بود، با نگاه دور اندیشانه و راهبردی  مسئولان این وظیفه مهم به صنعت دفاعی محول شد و فرزندان ایران اسلامی نیز این امر و امانت را بر عهده گرفتند به طوری که امروز قادر به تولید انواع سامانه هایی هستیم  که نه تنها دشمن به واسطه وجود آنها جرأت تعرض به جمهوری اسلامی را ندارد بلکه خواب را از دشمن ربوده است.

وزیر دفاع با بیان این که امروز به راحتی قادر به ساخت موشک هایی با بُرد مورد نیاز برای دفاع از کشور هستیم تصریح کرد: همان طوری که اثبات کرده ایم برای حفاظت از ملت ایران اسلامی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و مرزهای دانش را برای دفاع از مردم عزیزمان پشت سر خواهیم گذاشت.

وی خاطر نشان ساخت: امروز جزو معدود کشورهایی در جهان هستیم که با اتکا به توانمندی‌های داخلی، پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاع ضد موشکی را به عنوان سپر دفاعی کشورتولید می کنیم که دشمنان را از فکر هرگونه تجاوز احتمالی پشیمان خواهد کرد.

وزیر دفاع در ادامه حفظ استقلال و افزایش اقتدار ملی را تنها راه پیشرفت ایران عزیز دانست و گفت:  مسیر قدرت درون زا در جمهوری اسلامی ایران و به ویژه در عرصه موشکی با قوت ادامه دارد و این رویکرد در همه ی ابعاد مختلف صنایع دفاع تسری یافته و نهادینه شده است. 

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها