نماینده مجلس: اقدامات مداخله جویانه آنها و آمریکایی ها حتما بی پاسخ نخواهد ماند

کد خبر: 1181259

نماینده مردم کرمان و راور و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا گستاخی غربی ها را بی پاسخ نخواهیم گذاشت گفت: البته همه مشکلات بر دوش جریان خارج کشور نیست؛ در داخل هم باید درموضوعات مختلف گفتمان سازی و مشکلات را حل کنیم.

نماینده مجلس: اقدامات مداخله جویانه آنها و آمریکایی ها حتما  بی پاسخ نخواهد ماند

نماینده مردم کرمان و راور و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا گستاخی غربی ها را بی پاسخ نخواهیم گذاشت گفت: البته همه مشکلات بر دوش جریان خارج کشور نیست؛ در داخل هم باید درموضوعات مختلف گفتمان سازی و مشکلات را حل کنیم.

محمدرضا پورابراهیمی روز شنبه در آیین آغاز عملیات شهرک زنجیره‌ای فتوولتائیک، انرژی‌های تجدید پذیر ایران در شهر ماهان کرمان افزود:

اگر اولویتمان را بر مسائل اقتصادی و اشتغال مردم بگذاریم مردم حتما با تمام وجود عقب نظام و انقلابشان خواهند بود.

وی با اشاره به بخشی از مصادیق در کف جامعه(اغتشاشات) و نقش غربی ها و دشمنان اظهارداشت: اروپایی ها با گستاخی در عرصه میدانی آمدند و حاضر شدند که البته جواب محکم، نظام جمهوری اسلامی به آنها خواهد داد.

پورابراهیمی افزود: ما در مقابل  این گستاخی اروپایی ها کوتاه نخواهیم آمد؛ اقدامات مداخله جویانه آنها و آمریکایی ها حتما  بی پاسخ نخواهد ماندو  هم دولت و هم مجلس محکم  از مواضع انقلاب دفاع خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این جریان اغتشاشات جمع خواهد شد اظهارداشت: البته  موضوعات و بحث های مهمی غیر از تحریک دشمنان نیز وجود دارد؛ درخصوص موضوعات داخلی باید بنشینم و گفتمان سازی و بحث های دیگر هم داشته باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس افزود: اشکالاتی اگر در کشور هست باید برطرف شود زیرا همه مشکلات نیز بر دوش جریان خارج کشور نیست؛ اگر دشمنان این حرکت ها را می کنند و بخش عمده ای از جریانی که آنها روی آن موج سواری می کنند، به علت ضعفی است که ما در بخش اقتصادی داریم.

وی همچنین درباره اهمیت پروژه ای که امروز در بخش ماهان کرمان کلنگ زنی شد اظهارداشت: با همکاری همه امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی یکی از بزرگترین پروژه های اقتصادی، مهم و راهبردی کشور در استان هستیم.

به گفته پورابراهیمی در این پروژه دستکم ۲ تا سه هزار نیروی مستقیم به عنوان متخصص و دانشمند مشغول به کار خواهند شد.

وی با اشاره به ویژگی این کارخانه تولیدی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر در استفاده بیشتر از متخصصان گفت: بیشتر شرکت  ها تقریبا ۷۰ درصد از نیروهایشان را از بین انسان های غیرتحصیلکرده و ۲۰ تا ۳۰ درصد را از مهندسان و تکنسین های تخصصی جذب می کنند اما این مجموعه در کرمان برعکس است زیرا ۷۰ درصد نیروهایش را از متخصصان جذب خواهد کرد.

پورابراهیمی با تشکر از بانک ملی که در این پروژه سرمایه گذاری کرد اظهارداشت: ما در خلق و ایجاد بنگاه حضور داریم اما در اداره بنگاه حضور نداریم؛ این مهمترین کلید واژه ای است که می تواند در  حوزه  مشارکت  بخش دولت مطرح باشد.

وی با بیان اینکه فضای استان فضای کار و تلاش است اظهارداشت: تا یک ماه دیگر نیز پروژه فوق سنگین در حوزه صنایع معدنی در باغین کرمان شروع می شود که بیش از هشت هزار میلیارد تومان در فاز نخست سرمایه گذاری خواهد داشت و منطقه را متحول می کند.

به گزارش ایرنا پروژه شهرک زنجیره ای انرژی های تجدید پذیر در کرمان توسط بخش خصوصی (شرکت نوران باما انرژی) و نیز بانک ملی ایران با سرمایه ۱۶ هزار میلیارد تومانی اجرایی می شود و در ادامه به ۲۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد رسید.

استان کرمان با ۳۰۰ روز آفتابی در سال روی کمربند انرژی خورشیدی دنیا قرار گرفته است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها