تکه‌های پازل جنگ ترکیبی از اغتشاش تا تروریسم / حمام خون شاهچراغ

کد خبر: 1182226

غروب روز گذشته و در آستانه نماز مغرب، یکی از عناصر گروهک‌های تکفیری در اقدامی مسلحانه در شیراز، در عملیاتی تروریستی وارد حرم شاهچراغ شد و زائران را به رگبار بست.

تکه‌های پازل جنگ ترکیبی از اغتشاش تا تروریسم / حمام خون شاهچراغ

این اقدام تروریستی در زمانی صورت گرفت که طبق یک سنت قدیمی مردم شیراز شب‌های پنج شنبه به زیارت حضرت احمدبن‌موسی (ع) می‌روند. تا لحظه تنظیم خبر در این عملیات تروریستی ۱۵ شهید و ۲۷ زخمی گزارش شده است که یک زن و دو کودک هم جزو این شهدا هستند.

تکه‌های پازل جنگ ترکیبی از اغتشاش تا تروریسم

تروریسم خونین حرم شاهچراغ در شیراز یک تکه از پازل برنامه تهاجمی دشمن است که در کنار آشوب و با بهره‌گیری از حفره‌های امنیتی و فضای ایجاد شده در این زمان‌ها قرار می‌گیرد. حوادث و اغتشاشات مهر ۱۴۰۱ را باید در قالب یک تهاجم ترکیبی تمام‌عیار تجزیه و تحلیل کرد؛ تهاجمی که البته چیز جدیدی نیست، اما ابعادی تازه یافته است.

وقتی از تهاجم ترکیبی دشمن سخن می‌گوییم، همزمانی حملات تروریستی در شیراز با فراخوان ضدانقلاب برای آشوب و اعمال تحریم‌های جدید معنادار می‌شود. گویا پازلی وجود دارد که قطعات آن یک به یک می‌آیند و در جای خود قرار می‌گیرند.

در جنگ ترکیبی، با پول ‎سعودی در لندن رسانه به راه می‌افتد تا با دروغ‌پراکنی اذهان و افکار را مسئله دار کند و در عین حال نشانی «خیابان» را برای یافتن پاسخ سؤال‌هایش بدهد. همان زمان جنبه دیپلماتیک ماجرای تشدید تحریم‌ها را کلید می‌زند تا با «جنگ اقتصادی» فشار را بر ایران افزایش دهد و مردم را هرچه بیشتر ناراضی کند و درست در همین هنگامه است که با تروریست‌های اجاره‌ای که با پول وهابیت شارژ می‌شوند وارد بازی می‌شوند تا ‎در شاهچراغ حمام خون پدید آورند! همه اضلاع پازل در حال تکمیل شدن است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ فرمودند: «دشمنان ما، جبهه دشمن -، چون دشمن یک جبهه است؛ یک جبهه عظیم است- امروز دست زده به یک تهاجم ترکیبی؛ تهاجم دشمن یک تهاجم ترکیبی است؛ یعنی جنبه اقتصادی در آن هست، جنبه سیاسی در آن هست، جنبه امنیّتی در آن هست، جنبه رسانه‌ای در آن هست، جنبه دیپلماسی در آن هست - از همه جهت یک حمله ترکیبیِ دسته‌جمعی را شروع کرده‌اند.»

فرمانده انتظامی فارس درباره حادثه تروریستی عصر دیروز شاهچراغ گفت که یک نفر عامل این تروریسم خونین بود که دستگیر شده است. رئیس کل دادگستری استان فارس نیز اعلام کرد فرد دستگیر شده تحت بازجویی قرار دارد.

بر اساس اطلاعات دریافتی این عنصر تروریستی در حین ورود به صحن با اسلحه کلاشنیکف شروع به تیراندازی کرده است. وی که از عناصر گروهک‌های تکفیری است از باب‌الرضا وارد حرم شاهچراغ شده و پس از عبور از صحن حضرت معصومه (س) خود را به شبستان اصلی حرم رسانده‌است. بررسی‌ها نشان می‌دهد نیرو‌های انتظامات حرم نیز در این حمله تروریستی هدف قرار گرفته‌اند. این حمله تروریستی در یکی از شلوغ‌ترین ساعات در حرم شاهچراغ روی داده است.

یک منبع آگاه امنیتی هم به تسنیم گفته: طبق بررسی اولیه، عامل این حادثه تروریستی، عنصر وهابی- تکفیری بوده است.

این عامل وهابی- تکفیری با سوءاستفاده از ناامنی‌های اخیر، دست به این اقدام تروریستی زده است.

منبع: روزنامه جوان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها